Hasiči počas Silvestra zasahovali najčastejšie pri požiaroch

Slovenskí hasiči zaznamenali počas Silvestrovských osláv až do dnešného rána do 7.00 hod. 140 výjazdov, z toho takmer 100 – krát zasahovali pri požiaroch, 38 – krát pri technických zásahoch (z toho 16 – krát pri dopravných nehodách) a 2 – krát boli vyslaní k ekologickým zásahom. Dôsledkom neodbornej manipulácie zo zábavnou pyrotechnikou zasahovali najčastejšie v Košickom a Nitrianskom kraji, najmenej takýchto požiarov vzniklo v Prešovskom kraji.

Silvestrovský požiar s najvyššou materiálnou škodou predbežne vyčíslenou na 130 000 eur vznikol včera  v obci Hôrka nad Váhom (okres Nové Mesto nad Váhom). Hasiči tam zasahovali pri požiari hospodárskej budovy a dvoch osobných motorových vozidiel večer pred ôsmou hodinou. Pri požiari sa nikto nezranil.

Lučeneckí hasiči zasahovali dnes o druhej v noci pri požiari pivničných priestorov v Lovinobani. Po príchode na miesto udalosti museli byť obyvatelia bytovky vyvedení na voľné priestranstvo, keďže v objekte došlo k silnému zadymeniu. Hasiči po uhasení požiaru priestory odvetrali.

Pred šiestou hodinou ráno zasahovali hasiči pri požiari bytu v Nových Zámkoch na Nábrežnej ulici. Z dôvodu silného zadymenia museli hasiči evakuovať celé siedme poschodie, t.j. 5 osôb, z ktorých jedna bola silno intoxikovaná splodinami horenia. Evakuované osoby boli odovzdané do opatery záchrannej zdravotnej služby.

K dopravnej nehode jedného osobného motorového vozidla medzi Topoľčiankami a Zlatými Moravcami boli vyslaní hasiči o tretej hodine nad ránom. Auto vyletelo z cesty a po narazení do stromu sa prevrátilo na poli. Po príchode na miesto udalosti sa vo vozidle nikto nenachádzal, bolo opustené.

Bratislavskí hasiči zasahovali po štvrtej hodine ráno pri dopravnej nehode v Podunajských Biskupiciach, kde sa zrazili 2 osoby, našťastie nedošlo k žiadnym zraneniam.

Komentáre

comments

Pozrite aj

SUPERPOHÁR 2023 | LIVE

Komentáre comments

X