Hasiči smerovali k dopravnej nehode s účasťou sanitky

V piatok 7. januára okolo 11.00 hodiny došlo na ceste prvej triedy v katastri obce Príbovce, okres Martin k dopravnej nehode. Na základe doteraz vykonaného objasňovania bolo zistené, že 43 ročný vodič viedol osobné motorové vozidlo Volkswagen v smere jazdy od Martina na Turčianske Teplice. Následne z doposiaľ presne nezistených príčin prešiel do protismeru, kde došlo k stretu s motorovým vozidlom záchrannej zdravotnej služby Ford, ktoré v smere od Turčianskych Teplíc viedol 23 ročný vodič. Pri dopravnej nehode utrpeli dvaja spolujazdci z vozidla Volkswagen aj prevážaný pacient v sanitke predbežne ľahké zranenia. Alkohol u vodičov vykonanými dychovými skúškami zistený nebol. Hmotná škoda bola predbežne vyčíslená na 8.000.-€.

Ďalším preverovaním bolo zistené, že k vyššie uvedenej dopravnej nehode smerovali hasiči na vozidle Iveco za použitia zvukových a svetelných výstražných znamení, ktoré po ceste prvej triedy v smere od Martina na Turčianske Teplice viedol 31 ročný vodič. Pri predchádzaní stojacich vozidiel v katastri obce Košťany nad Turcom, okres Martin mu do jazdnej dráhy z doposiaľ presne nezistených príčin vošlo osobné motorové vozidlo Škoda, ktoré v tom istom smere jazdy viedol 29 ročný vodič. Následne došlo k zrážke vozidiel a hasičské vozidlo skončilo prevrátené mimo vozovky. Pri dopravnej nehode k zraneniu osôb nedošlo. Alkohol u vodičov vykonanými dychovými skúškami zistený nebol. Hmotná škoda bola predbežne vyčíslená na 43.000.-€.

Cesta bola z dôvodu dokumentovania a odstraňovania následkov dopravnej nehody na nevyhnutne potrebný čas úplne uzavretá. Osobná doprava bola presmerovaná po náhradných trasách. Cestná premávka v predmetnom úseku bola úplne obnovená v čase o 13.30 hodine.

Ďalšie okolnosti a príčiny dopravných nehôd sú predmetom prebiehajúceho objasňovania.

Komentáre

comments

Pozrite aj

HaZZ má nového prezidenta !

NOVÉ VEDENIE JE ZÁRUKOU NOVEJ ENERGIE. Nové vedenie, ktoré od dnešného dňa prevzal skúsený záchranár …

X