Hasiči včera zaznamenali takmer 40 výjazdov v súvislosti s poveternostnou situáciou

Vytrvalý dážď a veterné počasie si počas včerajšieho dňa vyžiadali niekoľko desiatok výjazdov v piatich slovenských krajoch.
Pri najväčšom počte udalostí technického charakteru museli zasahovať hasiči v Trnavskom kraji, a to celkom 12 – krát. Išlo najmä o odstraňovanie popadaných stromov a konárov z cestných komunikácií a odčerpávanie vody zo zatopených ciest. Celkom zasahovalo 38 príslušníkov s 12 ks hasičskej techniky.
V Trenčianskom kraji boli v súvislosti s búrkovou činnosťou hasiči vyslaní k 9 prípadom. Niekoľkokrát odčerpávali vodu zo zatopených pivníc a dvorov a odstraňovali spadnuté stromy, ktoré zablokovali premávku na cestách. Pri týchto udalostiach bolo nasadených 10 ks hasičskej techniky s 29 príslušníkmi HaZZ a 4 členmi DHZO. Odtrhnutý plech zo strechy a popadané konáre potrápili hasičov v Bratislavskom kraji, ktorí zasahovali 6 – krát. Pri výjazdoch pomáhalo 18 príslušníkov so 6 ks hasičskej techniky.
V Banskobystrickom kraji zasahovalo pri výjazdoch spojených s poveternostnou situáciou 13 hasičov s 5 ks hasičskej techniky. Odstraňovali najmä popadané stromy a konáre z cestných komunikácii. Celkom zasahovali pri 5 takýchto výjazdoch.
Hasiči v Nitrianskom kraji boli vyslaní k 4 výjazdom, pričom v jednom prípade odčerpávali vodu zo zatopenej pivnice a cestnej komunikácie a 2 – krát odstraňovali spadnuté stromy, ktoré zablokovali cestu.

The following two tabs change content below.

Komentáre

comments

Pozrite aj

XIV. Celoštátne kolo hry Plameň 2022

XIV. Celoštátne kolo hry Plameň 2022 Komentáre comments

X