Hasiči včera zaznamenali takmer 40 výjazdov v súvislosti s poveternostnou situáciou

Vytrvalý dážď a veterné počasie si počas včerajšieho dňa vyžiadali niekoľko desiatok výjazdov v piatich slovenských krajoch.
Pri najväčšom počte udalostí technického charakteru museli zasahovať hasiči v Trnavskom kraji, a to celkom 12 – krát. Išlo najmä o odstraňovanie popadaných stromov a konárov z cestných komunikácií a odčerpávanie vody zo zatopených ciest. Celkom zasahovalo 38 príslušníkov s 12 ks hasičskej techniky.
V Trenčianskom kraji boli v súvislosti s búrkovou činnosťou hasiči vyslaní k 9 prípadom. Niekoľkokrát odčerpávali vodu zo zatopených pivníc a dvorov a odstraňovali spadnuté stromy, ktoré zablokovali premávku na cestách. Pri týchto udalostiach bolo nasadených 10 ks hasičskej techniky s 29 príslušníkmi HaZZ a 4 členmi DHZO. Odtrhnutý plech zo strechy a popadané konáre potrápili hasičov v Bratislavskom kraji, ktorí zasahovali 6 – krát. Pri výjazdoch pomáhalo 18 príslušníkov so 6 ks hasičskej techniky.
V Banskobystrickom kraji zasahovalo pri výjazdoch spojených s poveternostnou situáciou 13 hasičov s 5 ks hasičskej techniky. Odstraňovali najmä popadané stromy a konáre z cestných komunikácii. Celkom zasahovali pri 5 takýchto výjazdoch.
Hasiči v Nitrianskom kraji boli vyslaní k 4 výjazdom, pričom v jednom prípade odčerpávali vodu zo zatopenej pivnice a cestnej komunikácie a 2 – krát odstraňovali spadnuté stromy, ktoré zablokovali cestu.

XIV. Celoštátne kolo hry Plameň 2022

XIV. Celoštátne kolo hry Plameň 2022 Komentáre comments