Home / PRÁVE TERAZ / Hasiči za posledné 3 hodiny zasahovali viac ako 80 – krát

Hasiči za posledné 3 hodiny zasahovali viac ako 80 – krát

V súvislosti s nepriaznivou poveternostnou situáciou zasahovali slovenskí hasiči za posledné 3 hodiny viac ako 80 – krát. V prevažnej miere pomáhajú pri odstraňovaní popadaných stromov na vozovkách a zaparkovaných automobiloch a pri uvoľnených plechových strechách. Najvážnejšia situácia je v Bratislavskom a Trnavskom kraji, kde bola pomoc hasičov doposiaľ potrebná na 21 miestach (v každom kraji). Hasiči zasahujú tiež v Banskobystrickom a Nitrianskom kraji (14 výjazdov). V Žilinskom, Trenčianskom a Prešovskom kraji je situácia pokojnejšia (6, 6 a 2 udalostí).
V hlavnom meste zasahujú príslušníci najmä v mestských častiach Petržalka a Staré Mesto. Doposiaľ si nepriaznivé počasie vyžiadalo jednu usmrtenú maloletú osobu, na ktorú spadol strom na cyklotrase v Nitre.

Tlačové správy

Dopravná nehoda autobusu a dodávky si vyžiadala 9 zranených

Hasiči momentálne zasahujú pri vážnej dopravnej nehode, ktorá sa stala v Žiline pri Celulózke. O …