Karanténne zariadenie v Gabčíkove dnes opustili poslední repatrianti

Dnes opustilo karanténne zariadenie posledných 6 repatriantov. Stalo sa tak po 89 dňoch nepretržitej prevádzky karanténneho zariadenia, ktoré bolo v súvislosti s ochorením COVID-19 zriadené ako prvé na Slovensku. V Gabčíkove bolo počas troch mesiacov ubytovaných 3678 repatriantov, z ktorých 58 bolo pozitívne testovaných na koronavírus. V prípade štyroch repatriantov doba karantény dosiahla až 50 dní.
Počas dnešného dňa sa hasiči postarali o demontáž krízových stanov, ktoré slúžili ako zázemie pre personál a dobrovoľníkov. V ubytovacích bunkách bola tiež vykonaná dezinfekcia priestorov a nábytku.