Karanténne zariadenie v Gabčíkove práve opúšťa 85 repatriantov s negatívnym výsledkom

Dnes prebiehali odbery vzoriek u osôb s podozrením na ochorenie COVID-19 aj v karanténnom zariadení Gabčíkovo. Zabezpečovala ich posádka hasičskej záchrannej služby z Radlinského v Bratislave.
V týchto chvíľach opúšťa karanténne zariadenie až 85 repatriantov s negatívnymi výsledkami testov, ktorí budú pokračovať v domácej karanténe. Dopravu pre 42 z nich prostredníctvom evakuačného autobusu a dodávky zabezpečujú hasiči. Autobus s 33 pasažiermi smeruje na východ Slovenska do Košíc, hasičská dodávka mieri do Bratislavy.
Počas dnešného dňa bolo do karanténného zariadenia v Gabčíkove prijatých 50 nových repatriantov.