Na 8. kole SMHL vo Svinnej na jednom terči zasvietila dvanástka

Súťaž vo Svinnej, ktorá sa každoročne koná v druhej polovici júla, je pravidelne sprevádzaná mimoriadne horúcim počasím. Inak tomu nebolo ani tentokrát. Aj napriek vysokým teplotám však súťažné družstvá predviedli výborné výkony, o čom svedčí aj fakt, že všetci mužskí víťazi svoj útok ukončili za menej ako 14 sekúnd. Kuriozitou tohto kola bolo, že sme prvýkrát v tomto ročníku mohli vidieť spadnúť terč v čase pod hranicou trinástich sekúnd. Súťaže sa zúčastnilo 24 družstiev, pričom všetky svoj útok dokončili a ani jedno nebolo diskvalifikované.

Zlatníky zvýšili svoj náskok na čele tabuľky, Nedašova Lhota sa posunula na priebežné druhé miesto

Po minulotýždňovom nevydarenom pokuse svoje kvality opäť potvrdili Zlatníčanky, ktoré vďaka víťazstvu s časom 16.20s zvýšili svoj náskok v priebežnej tabuľke na 8 bodov. Čas 15.91s na pravom terči bol zároveň najlepším zostrekom v ženskej kategórii. Výborný útok ukázali aj ženy z Nedašovej Lhoty, ktorým výsledný čas 16.47s zabezpečil druhé miesto a 8 bodov do priebežnej tabuľky. Bodovo sa tak dotiahli na ženy z Dulova. Tie po komplikáciách na ľavom terči (25.95s) brali vo Svinnej 4 body a v priebežnej tabuľke klesli na tretie miesto. Súťažné tretie miesto obsadili Kocurany (17.95s) a body za tretie miesto v lige si pripočítali nosické žabky (18.51s). O víťazstvo zabojovali aj ženy z Lietavy (19.64s) a zo Svinnej (21.53s).

Zbora A si na konto pripísala ďalší rekord aktuálneho ročníka

  1. kolo SMHL vo Svinnej ponúklo hneď niekoľko oku lahodiacich rýchlych časov. Čerešničkou na torte bol útok mužov zo Zbory, ktorí zopakovali svoj úspech z domáceho kola a s časom 13.47s zvíťazili po druhýkrát v rade. Po ukončení ich súťažného pokusu však zraky prítomných pútal najmä čas na ľavom terči. Čas 12.95s, o ktorý sa postaral Martin Behro, sa stal bezkonkurenčne najrýchlejším zostrekom súťaže a zatiaľ aj najrýchlejším zostrekom aktuálneho ročníka Slovensko-moravskej hasičskej ligy. Zhodiť terč pod hranicou trinásť sekúnd môžu diváci vidieť len zriedkavo.

Zboranci ale neboli jediní, ktorí svoj pokus ukončili s výslednou trinástkou. Rovnako úspešní boli aj muži z Hoštinej (13.66s). Tí po dlhšej prestávke opäť obsadili bedňové umiestnenie a do tabuľky, v ktorej sú priebežne na štvrtom mieste, si pripísali 17 bodov. Do tretice trinástkových časov sa pripojilo aj Ďurďové (13.87s). Dlhodobý líder tabuľky, Brumov B, zaznamenal v aktuálnom ročníku SMHL svoj doteraz najvyšší výsledný čas 15.09s (P13.43s), ktorý stačil na 9. miesto (7. v rámci ligy). Ich bodový náskok sa tak mierne znížil a pred druhou Zborou A vedú o 27 bodov.

Za zmienku určite stojí aj súťažný pokus mimoligových mužov z Ryban, ktorí s časom 14.07s (Ľ13.50s) obsadili nepopulárnu štvrtú priečku, či mužov z Topoľčianok s takmer identickými zostrekmi a výsledným časom 14.38s (Ľ14.37s).

Ďalšie kolo opäť na Morave

Už najbližšiu sobotu, 30.júla, sa súťažné družstvá stretnú opäť na Morave, konkrétne vo Francovej Lhote. Ide o posledné kolo pred ligovou prestávkou, kde sa o body pobijú nielen ženy a muži, ale aj muži nad 35 rokov. Vo Francovej Lhote sa tak rozhodne kto s akou priebežnou pozíciou vstúpi do záverečnej časti 18. ročníka Slovensko – moravskej hasičskej ligy.

Výsledky: https://smhl.eu/vysledky/svinna-2022

Videá: https://www.youtube.com/playlist?list=PLl-AfmJpNK16Q1ObVXDJbUHtTOZw1Kix5

Fotky: https://www.facebook.com/media/set/?vanity=578560282215712&set=a.7772084549529880

Komentáre

comments

Pozrite aj

HaZZ má nového prezidenta !

NOVÉ VEDENIE JE ZÁRUKOU NOVEJ ENERGIE. Nové vedenie, ktoré od dnešného dňa prevzal skúsený záchranár …

X