Home / PRÁVE TERAZ / Na požiar lesa na Záhorí bolo zo vzduchu zhodených už viac ako 100 000 litrov vody

Profesionálni a dobrovoľní hasiči už viac ako 20 hodín bojujú s požiarom lesa medzi k. o. Jakubov a Láb, okres Malacky. Požiar je lokalizovaný od siedmej hodiny, momentálne prebieha jeho likvidácia. Vzhľadom na veľký počet nasadených síl a prostriedkov a za účelom zabezpečenia jednotnej organizácie riadenia hasičských jednotiek a koordinovania síl a prostriedkov pri zdolávaní veľkého a dlhotrvajúceho požiaru veliteľ zásahu zriadil vo včerajších hodinách riadiaci štáb. Doposiaľ oheň zasiahol viac ako 77 hektárov lesa. V týchto chvíľach s požiarom bojuje 160 hasičov, pričom na mieste udalosti bolo zriadených 8 zásahových úsekov. Vrtuľník letky MV SR zasahoval na mieste do 11.00 dnešného dňa a od včera uskutočnil 34 zhodov po 3 tisíc litrov vody.

Hasiči dnes odoberajú vzorky v Bardejovských a Trenčianskych Kúpeľoch

Posádky hasičskej záchrannej služby z Prešova a Trenčína dnes odoberajú vzorky zamestnancom Bardejovských a Trenčianskych …