Na severe Slovenska denne pomáha 130 dobrovoľných hasičov z 25 DHZO

Dnes sa v Oravskej Lesnej uskutočnil brífing prezidenta HaZZ Alexandra Nejedlého a ministerky vnútra SR Denisy Sakovej. V priebehu dnešného dňa na Orave a Kysuciach zasahovalo približne 200 profesionálnych a dobrovoľných hasičov (130 dobrovoľných hasičov z 25 DHZO). Dnes zároveň 1. krát v histórii hasiči použili vrtuľník na odstraňovanie hromád snehu na vrcholkoch stromov v okolí obce Novoť. Pomocou tlakovej sily sa podarilo zhodiť veľké množstvo snehu zo stromov a elektrických vedení, vďaka čomu nedošlo k ich zrúteniu. Na Orave a Kysuciach je stále v 71 obciach vyhlásená mimoriadna situácia. Hasiči budú naďalej poskytovať pomoc v podobe odstraňovania veľkých nánosov snehu zo striech a z okolia rodinných domov a poskytovať obyvateľom zasiahnutých obcí podporu.

Foto: HaZZ

Komentáre

comments

Pozrite aj

HaZZ má nového prezidenta !

NOVÉ VEDENIE JE ZÁRUKOU NOVEJ ENERGIE. Nové vedenie, ktoré od dnešného dňa prevzal skúsený záchranár …

X