Na severe Slovenska je v tejto chvíli viac ako 280 hasičov

Na sever Slovenska už dorazili všetci dobrovoľní hasiči, ktorí tam boli vyslaní na pomoc z viacerých kútov Slovenska. Pred hodinou prišlo na miesto 100 členov DHZO z Prešovského kraja, ktorí budú pomáhať v obciach Zákamenné, Novoť a Krušetnica. Pred pár minútami dorazili do Oravskej Lesnej aj posledné 3 autobusy. Dobrovoľní hasiči z autobusu z Nitrianskeho kraja smerujú na pomoc do obce Mútne, posádky z autobusov z Bratislavského a Trnavského kraja budú odstraňovať následky snehovej kalamity v Oravskej Lesnej. Historicky prvýkrát v spolupráci HaZZ a DPO SR došlo ku koordinovanému presunu takého veľkého množstva hasičov na pomoc ku konkrétnej udalosti. Po druhej hodine popoludní by na miesto mala prísť aj ministerka vnútra SR Denisa Saková.