Na VI. ročníku Európskych hier policajtov a hasičov vybojovali slovenskí hasiči 6 cenných kovov

Na VI. ročníku Európskych hier policajtov a hasičov vybojovali slovenskí hasiči 6 cenných kovov

V prvej polovici júna sa v španielskej Huelve uskutočnil VI. ročník Európskych hier policajtov a hasičov (E.P&F.G EUROPEAN POLICE AND FIRE GAMES), ktorého sa zúčastnili aj dvaja zástupcovia z Okresného riaditeľstva HaZZ v Piešťanoch – Ladislav Noskovič a Erik Noskovič. Aj napriek konkurencii 4975 športovcov z 29 krajín priniesli na Slovensko 5 zlatých a 1 striebornú medailu.
Ladislav Noskovič vyhral atletické disciplíny 100 m (s časom 11,59 s) a 200 m (s časom 23,66 s) v kategórii 35 – 39 rokov. Prvé miesto obsadil tiež v drepoch v kategórii 30 – 39 rokov do 90 kg s váhou 180 kg.
Erik Noskovič získal zlatú medailu v disciplíne bench press (tlak na lavičke) v kategórii 35 – 39 rokov do 82,5 kg s váhou 155 kg. Prvé miesto získal tiež v drepoch v kategórii 35 – 39 rokov do 82,5 kg, kde s naloženou váhou 120 kg zdolal tureckého hasiča o 10 kg. Striebornú medailu vyhral v súťaži v zhyboch, kde sa mu podarilo urobiť 34 opakovaní.
Srdečne gratulujeme našim 2 reprezentantom, ktorí na najprestížnejšom športovom podujatí pre hasičov a policajtov v Európe vybojovali 6 cenných kovov a zaslúžili sa tak o šírenie dobrého mena Hasičského a záchranného zboru vo svete.

Foto: Ladislav Noskovič

The following two tabs change content below.

Komentáre

comments

Pozrite aj

Daždivé počasie súťažiacich vo Francovej Lhote neodradilo

Na 9. kole SMHL vo Francovej Lhote sa rozdávali posledné body pred ligovou prestávkou. Zasúťažiť …

X