Home / PRÁVE TERAZ / Nepriaznivé počasie si vyžiadalo viac ako 70 výjazdov hasičov

Nepriaznivé počasie si vyžiadalo viac ako 70 výjazdov hasičov

Hasiči od rána zasahujú pri technických udalostiach rôzneho charakteru, ktoré sú spôsobené nepriaznivým počasím. K 11.30 hod. počet výjazdov rapídne stúpol, a to na 77. Najviac práce majú hasiči v Trnavskom a Bratislavskom kraji (26 a 24 výjazdov), 13-krát zasahovali hasiči v Banskobystrickom kraji, 8 – krát hasiči v Trenčianskom kraji. Na ostatných územiach hasiči zasahujú zriedkavejšie. Prevažnú väčšinu udalostí tvoria popadané stromy, ktoré blokujú cestnú komunikáciu. Predpokladá sa, že sa počet výjazdov takéhoto charakteru zvýši.

V Šibeničnej doline vypukol požiar v prírodnom prostredí v nedostupnom teréne

Viac ako 40 profesionálnych a dobrovoľných hasičov momentálne zasahuje pri požiari lesa v ťažko dostupnom …