Nové vozidlá Iveco Daily si prevzalo ďalších 13 miest a obcí v Trnavskom kraji

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dobrovoľným hasičom v 13 mestách a obciach Trnavského kraja boli dnes odovzdané nové vozidlá Iveco Daily. Tie si prevzali členovia dobrovoľných hasičských zborov obcí Dolný Bar, Brodské, Horná Krupá, Križovany nad Dudváhom, Čenkovce, Čiližská Radvaň, Topoľníky, Leopoldov, Štefanov, Hradište pod Vrátnom, Skalica, Veľký Meder a Borová.
Slávnostné odovzdávanie sa uskutočnilo za účasti štátneho tajomníka MV SR Vendelína Leitnera, prezidenta Hasičského a záchranného zboru Pavla Mikuláška, riaditeľa Krajského riaditeľstva HaZZ v Trnave Vojtecha Valkoviča a generálneho sekretára Dobrovoľnej požiarnej ochrany SR Vendelína Horvátha. Nová technika bude určená na ochranu životov, zdravia a majetku obyvateľov, ako aj posilňovanie intervenčných kapacít na regionálnej úrovni v jednotlivých mestách a obciach Trnavského kraja.
Na celom Slovensku si tieto vozidlá postupne prevezme 365 dobrovoľných hasičských zborov obcí. DHZO dostanú novú techniku v rámci projektu Ministerstva vnútra SR Zvýšenie odborných a intervenčných kapacít na regionálnej a lokálnej úrovni, ktorý sa realizuje vďaka podpore z Európskeho fondu regionálneho rozvoja cez Operačný program Kvalita životného prostredia.

Foto: HaZZ

The following two tabs change content below.

Komentáre

comments

Pozrite aj

Majstrovstvá SR | 23.10.2021 | GALANTA

Komentáre comments

X