Home / AKTUALITY / Nové vozidlá Iveco Daily si v utorok prevzalo 20 miest a obcí Prešovského kraja

Nové vozidlá Iveco Daily si v utorok prevzalo 20 miest a obcí Prešovského kraja

Dobrovoľným hasičom v 20 mestách a obciach Prešovského kraja boli dňa 17. septembra 2019 odovzdané nové vozidlá Iveco Daily. Odovzdávanie vozidiel začalo o 17.00 hod. v Bardejove, kde si ich prevzali zástupcovia obcí Kľušov, Becherov, Koprivnica, Kochanovce, Raslavice, Komárov, Krivé, Cigeľka, Harhaj, Hervartov, Gaboltov a Rokytov. Večer pokračovalo odovzdávanie vozidiel pre obce v okrese Stará Ľubovňa, ktoré si prevzali zástupcovia miest a obcí Sulín, Vislanka, Hajtovka, Hraničné, Haligovce, Údol, Hromoš a Stará Ľubovňa. Slávnostné odovzdávanie sa uskutočnilo za účasti ministerky vnútra SR Denisy Sakovej, štátneho tajomníka Ministerstva obrany SR Mariána Saloňa, prezidenta Hasičského a záchranného zboru Pavla Nereču, riaditeľa Krajského riaditeľstva HaZZ v Prešove Jána Goliaša a generálneho sekretára Dobrovoľnej požiarnej ochrany SR Vendelína Horvátha.

Na celom Slovensku si tieto vozidlá postupne prevezme 365 dobrovoľných hasičských zborov obcí. DHZO dostanú novú techniku v rámci projektu Ministerstva vnútra SR Zvýšenie odborných a intervenčných kapacít na regionálnej a lokálnej úrovni, ktorý sa realizuje vďaka podpore z Európskeho fondu regionálneho rozvoja cez Operačný program Kvalita životného prostredia.

Foto: HaZZ

The following two tabs change content below.

Komentáre

comments

Pozrite aj

A4ka cup corona edition 2, Terňa 2021

Komentáre comments

X