Oslavy 15. výročia vzniku HaZZ v Humennom

Oslavy 15. výročia vzniku HaZZ v Hummennom

V utorok 30. mája pri príležitosti 15. výročia vzniku Hasičského a záchranného zboru prezentovali hasiči z Okresného riaditeľstva HaZZ v Humennom ukážky svojej práce a hasičskej techniky na Námestí slobody v Humennom. Ukážky boli určené hlavne pre deti materských, základných a stredných škôl . Návštevníci si mohli obzrieť vystavenú techniku z OR HaZZ v Humennom a z dobrovoľných hasičských zborov obcí Zboj, Myslina, Papín a Kamenica nad Cirochou. Nechýbala ani historická technika – ručná striekačka , stará hasičská striekačka Praga RN a pod. Hasiči si pre deti pripravili dynamické ukážky rôzneho charakteru – zlaňovanie zo strechy budovy, simuláciu dopravnej nehody, požiarny útok, tvorenie ľahkej peny a iné.