Oslavy sv. Floriána v Prešove

Oslavy sv. Floriána v Prešove

Dnes sa na hasičskej stanici v Prešove pri príležitosti osláv sv. Floriána uskutočnil „Deň otvorených dverí“. Hasiči sa prezentovali prehliadkou priestorov modernej hasičskej stanice, zásahovej techniky a pre najmenších návštevníkov boli pripravené rôzne zábavné súťaže a premietanie filmov s hasičskou tematikou. Hasičskú stanicu navštívilo až 800 ľudí, z ktorých väčšinu tvorili najmä deti zo základných a materských škôl v meste Prešov.
Okrem dňa otvorených dverí sa na pôde Krajského riaditeľstva Hasičského a Záchranného zboru v Prešove uskutočnila svätá omša venovaná hasičom a ich rodinných príslušníkom a darovanie krvi, ktorého sa okrem profesionálnych hasičov zúčastnili aj samotní návštevníci.

Foto: HaZZ

The following two tabs change content below.

Komentáre

comments

Pozrite aj

Štartovacia pištoľ alebo revolver na náboje v kal. 6 mm (Short Blank) je podľa zákona expanznou zbraňou.

Dňa 2.12.2021 bola schválená v parlamente novela Zákona č. 190/2003 Z. z. (o strelných zbraniach …

X