Ostravská hala 2017

V sobotu 25. 3. 2017 sa v atletické hale Ostrava – Vítkovice konalo druhé kolo Českého halového poháru v behu na 60 m cez prekážky. Prvýkrát sa organizácie chopilo Okresní sdružení hasičů v Ostrave. V novej atletickej hale, boli pre pretekárov pripravené 4 dráhy a tribúna pre 1000 osôb, ktorá bola počas celého dňa z väčšej časti zaplnená.

Preteky rozbehli mladšie dievčatá, ktorých sa na štart postavilo 103. Najrýchlejším časom zvíťazila Vendula Jílková  (SDH Bludov 14.52s). Za ňou sa umiestnila Michaela Petrušková zo (ZK IMA ZŠ Hutnícka Spišská Nová Ves 14,9s) a Linda Kadlecová z (SDH Skuteč 15,16s).

V kategórii mladších chlapcovi, ktorých na štart nastúpilo cca 120, zvíťazil Vít Vymazal (SDH Morkovice, 13,52s) nasledovaný Ondrou Kábelem (SDH Skuteč, 14,53s) a Matoušem Konečným (SDH Seč, 14,35s).

Pretekári boli disciplinovaný a súťaž prebiehala vo svižnom tempe. Takže už na poludnie boli rozbehy mladších žiakov ukončené a vyhlásené výsledky. Časový harmonogram stanovený organizátormi bol dodržaný, čo znamenalo, že staršie dievčatá začali  behať už pred 13 hodinou. Táto kategória bola zo všetkých najsilnejšia − celkom prišlo do Ostravy 155 dievčat. Najrýchlejšia z nich bola Katka Borovičková s časom 11,98s (SDH Morkovice). Za ňou sa zoradili Radka Červeňová (DHZSpišská Teplica, SK, 12,35s) a Tereza Slezáková (SDK Skuteč, 12,47s).

Po dievčatách sa vymenili prekážky − priečne brvno za bariéru o výške 150 cm a súťaž starších chlapcov mohla začať. Pri tréningu všetkým trošku „zatrnulo“, keď jeden z pretekárov na bariére spadol a následne zažil jazdu v sanitke. Po vyšetrení v nemocnici bol však prepustený a je v poriadku. Na štart tejto kategórie sa postavilo celkom 127 pretekárov. Najrýchlejší bol opäť, ako v Jablonci, Lukáš Bubeníček (SDH Skuteč, 11,91 s). Za ním skončili Jiří Červinka (SDH Moravský Beroun, 12,05 s) a Adam Baletka (SDH Oznice, 12,21 s).

Súťaž bola ukončená o 17 hodine, keď sa poslední pretekári rozišli domov. Organizátori upratali halu a odovzdali ju kolegom, ktorí na nedeľu pripravovali halovú súťaž v disciplínach CTIF – Moravskoslezský pohár CTIF.

Veľká vďaka patrí organizátorom a všetkým ktorí sa na príprave a vydarenom priebehu celej Ostravskej haly podieľali. Ako z každej súťaže si organizátori odniesli pár poznatkov (príprava štartovných listín), ktoré sa už na jeseň budú snažiť pre Ostravsko-beskydské šedesátky zapracovať.

Jan Peterek

Tak toto bol preložený oficiálny článok od Honzu Petereka. Jemu a celému ostravskému tímu organizátorov patrí vďaka za výbornú organizáciu súťaže a za to, že aj slovenský pretekári môžu zažívať atmosféru veľkých pretekov. Verím, že aj my sa raz dožijeme a „veľké preteky“ sa uskutočnia v Bratislave, alebo v inom slovenskom meste.

Na 2.kolo Českého halového pohára v Ostrave 25.3.2017 sa vydala desiatka našich pretekárov. A počínali si výborne. V kategórii mladších dievčat 2.miesto Michaela Petrušková 14,90s /ZK IMA ZŠ Hutnícka Sp.N.Ves/ a 4. miesto Magdalénka Štinčíková 15,24s /DHZ Svit/.

V kategória starších dievčat 2. mesto Radka Červeňová 12,35s,    Bianka Ďurišová 15,61s  obe z /DHZ Spišská Teplica/, 23.miesto Klaudia Hanková 13,59s , 48.miesto Sára Hanková 14,18s, 64. miesto Kristína Strelová 14,46s  všetky zo /ZK IMA ZŠ Hutnícka Sp.N.Ves/

V kategórii starších chlapcov sa najviac darilo na 10.mieste Tomášovi Štinčíkovi 12,76s /DHZ Svit/, na  55. mieste sa umiestnil nováčik v ČHP Tomáš Kucej 14,98s /DHZ Púchov/, 61. mieste Radovan Nagy 15,71s /DHZ Spišská Teplica/.

Teraz je pred nami sezóna pretekov na vonkajších dráhach. A veľa zaujímavých pretekov sa bude konať aj na Slovensku. Pre mladých hasičov je pripravená Slovenská liga v behu na 60 m cez prekážky, ktorá štartuje prvým kolom v Martine. Preteky tejto ligy budú zároveň aj postupové na Majstrovstvá Slovenska v šesťdesiatkach. Ostáva dúfať, že sa pridajú nové zbory, nájdu sa nové talenty ktoré sa nestratia v československej konkurencii.