Počas Veľkej noci klesli výjazdy hasičov k požiarom až o 17%

Apelovanie hasičov o zákaze zakladania ohňov v prírode malo podľa štatistík z posledných dní na občanov pozitívny dopad. Podľa štatistík z Veľkonočných sviatkov z rokov 2019 a 2020 boli ľudia tento rok zodpovednejší, čomu nasvedčuje aj nižší počet výjazdov k požiarom a dopravným nehodám. V roku 2019 boli slovenskí hasiči počas Veľkej noci (piatok-pondelok) vyslaní k 493 udalostiam rôzneho charakteru, pričom najčastejšie zasahovali pri požiaroch, a to až 315-krát.
Hoci tento rok vykonali hasiči v priebehu štyroch dní až 496 výjazdov, toto číslo navýšila činnosť v podobe odberu vzoriek u osôb s podozrením na koronavírus. Počet výjazdov k požiarom však oproti minulému roku klesol o 17%. Podstatne sa znížili aj výjazdy k dopravným nehodám, ktoré klesli až o 54%.
Hasiči vyzývajú občanov, aby boli naďalej zodpovední a vyvarovali sa najmä spaľovaniu odpadu, lístia, konárov a zvyškov rastlín v prírodnom prostredí.