Poľadovica zaskočila hasičov. Cisternu obrátili na strechu. Jeden zomrel

Hasičská cisterna havarovala v piatok večer na zľadovatenej ceste medzi Havířovom a Karvinou.

Nehoda sa stala chvíľu po 20. hodine v Karvinej-baniach. Podľa informácií Denníku.cz sa jednalo o cisternu dobrovoľných hasičov zo Šenova. V automobilovej cisterne Tatra 815 CAS 32 išli dvaja hasiči vo veku 24 rokov.Havária sa im stala pri bežnej jazde, kedy nešli k zásahu.

Svedkovia z miesta hlásili dvoch zakliesnených hasičov. Jeden z nich bezprostredne po nehode nekomunikoval. K zásahu okamžite vyrazili sanitky záchrannej služby a hasiči. „Na mieste mali byť zranení dvaja ľudia. Naše posádky sú práve v akcii,“ povedal Denníku krátko po nehode hovorca moravskosliezskej záchrannej služby Lukáš Humpl.

Podľa dostupných informácií mal byť jeden hasič v bezvedomí. Vyslobodiť z havarovaného vozidla ho mali jeho profesionálny kolegovia. Bohužiaľ, pri havárii utrpel veľmi vážne zranenia, ktorým na mieste podľahol. Druhý hasič bol prevezený do nemocnice.

Okolnosti nehody vyšetruje polícia.
Zdroj: http://karvinsky.denik.cz/nehody/naledi-zaskocilo-hasice-cisternu-obratili-na-strechu-20170217.html