Považskobystrickí hasiči sa zúčastnili Ekologického jarmoku

Pri príležitosti Dňa Zeme sa hasiči z Považskej Bystrice minulý týždeň zúčastnili Ekologického jarmoku, ktorý sa konal v centre mesta. Podujatie bolo sprevádzané bohatým kultúrnym programom, v rámci ktorého mali považskobystrickí hasiči pripravený svoj vlastný stánok, kde prezentovali činnosť Hasičského a záchranného zboru a poskytovali odborné poradenstvo na úseku ochrany pred požiarmi.
Návštevníci jarmoku a najmä deti si mohli z blízka pozrieť hasičskú techniku: Nissan Navara s prívesným kalovým čerpadlom, Kia Sportage so záchranným člnom Marine 17 FHD a ľahký lesný a povodňový špeciál Polaris IPS XP 900 Ranger, ktoré boli obstarané v rámci projektu „Aktívne protipovodňové opatrenia“.

Štartovacia pištoľ alebo revolver na náboje v kal. 6 mm (Short Blank) je podľa zákona expanznou zbraňou.

Dňa 2.12.2021 bola schválená v parlamente novela Zákona č. 190/2003 Z. z. (o strelných zbraniach …