Požiar drevenice v Ludrovej 11.12.2015

Na základe telefonického oznámenia starostom obce a KOS vykonala jednotka DHZO Ludrová v počte 8+1 výjazd ku požiaru drevenice rodinného domu. Po príjazde na miesto zásahu vykonala jednotka DHZO Ludrová prieskum a lokalizačné práce pomocou 2 D prúdov vedených zo západnej strany RD. Prieskumom bolo zistené, že požiar RD sa rozšíril z prízemia od krbu do podkrovia RD.  Po príjazde jednotky OR HaZZ, táto vykonala prieskum a hasebné práce vo vnútri RD. Členovia DHZO poskytli osobnú a vecnú pomoc pri rozoberaní sendvičovej konštrukcie a dohášaní skrytých ohnísk. Spolu s jednotkou DHZO Likavka sa rozoberala aj strecha RD.

Po úplnej likvidácii požiaru bolo požiarovisko odovzdané veliteľom zásahu majiteľovi a veliteľovi za DHZO s poučením o následnej dohliadke požiaroviska. Na požiarovisko sa dostavil o 19:25 hod. aj Krajský zisťovateľ príčin požiarov.

Po ukončený zásahu a zbalený technických a vecných prostriedkov sa jednotka DHZO Ludrová vrátila na základňu.

Počas zásahu neprišlo k zraneniu zasahujúcich členov DHZO Ludrová ani k poškodeniu hasičskej techniky. Bola poškodená hadica „D“ 20 m.

Členovia DHZO Ludrová následne vykonávali dohliadku požiaroviska až do 12.12.2015 do 06:00 hod.