Požiar prístavby rodinného domu v obci Sása

Krátko po pol jedenástej večer počas silvestrovskej  noci vyrážali dobrovoľní hasiči zo Sásy s technikou Liaz 101 CAS 25 1+4 k nahlásenému požiaru domu.

30 1+3 . Rýchlemu šíreniu požiaru napomáhalo aj seno uskladnené v podkrovnej časti.

Na likvidáciu požiaru boli nasadené dva prúdy C52  a jeden vysokotlaký prúd.Hasiči až do ranných hodín rozoberali a zalievali skryté ohniská s použitím dýchacích prístrojov.

Počas zásahu sa nezranila žiadna osoba a boli uchránené hodnoty vo výške cca 100 000 euro.

Rodine zo Sásy sa teda Nový rok nezačal priaznivo ale vďaka pozorným susedom a rýchlemu zásahu dobrovoľných hasičov zo Sásy neprišli o strechu nad hlavou. Príčinou vzniku požiaru bola určená vyšetrovateľom príčin vzniku požiaru z HaZZ Zvolen ako chybná konštrukcia komínového telesa na tuhé palivo kde sa oheň preniesol na hradu strešnej konštrukcie.

Veliteľ DHZO Sása, Zbm. Marek Stanko