Požiar rekreačnej chaty pri Klokočove

Požiar rekreačnej chaty pri Klokočove

V nedeľu 10. januára 2016 o jednej hodine ráno boli hasiči vyslaní do obce Klokočov v okrese Čadca k požiaru rekreačnej chaty. Osoby, ktoré sa v čase vzniku požiaru nachádzali v chate, sa snažili požiar uhasiť pomocou hasiacich prístrojov a vody. Privolaní hasiči zasahovali z dôvodu silného zadymenia v autonómnych dýchacích prístrojoch. Rozoberali drevené konštrukcie, dohášali jednotlivé ohniská požiaru, ochladzovali a odvetrávali priestory. Pri požiari trvajúcom 4,5 hodiny zasahovali profesionálni hasiči z hasičských staníc v Turzovke a Čadci a členovia dobrovoľných hasičských zborov obcí Klokočov a Korňa. Nedošlo k žiadnym zraneniam. Následkom požiaru vznikla majiteľke rekreačnej chaty priama materiálna škoda predbežne vyčíslená na 180 000 €. Príčina vzniku požiaru je v štádiu zisťovania.

Komentáre

comments

Pozrite aj

Pri požiari dodávky zasahovali členovia DHZO Veľké Ludince

Dnes pred piatou hodinou ráno boli hasiči vyslaní k požiaru dodávky v obci Veľké Ludince, …

X