Požiar v Rabči zničil polyfunkčný objekt, hasičskú zbrojnicu. Škody za vyše 350 000 €

Dnes pred pol štvrtou ráno boli hasiči vyslaní k požiaru polyfunkčného objektu v obci Rabča, okres Námestovo. Po príchode na miesto udalosti bolo zistené, že požiar vznikol v priestoroch kotolne a ďalej sa rozšíril do zrekonštruovanej hasičskej zbrojnice, garáže a skladových priestorov, kde dôsledkom požiaru došlo k zrúteniu strešnej a stropnej konštrukcie. Súčasťou polyfunkčného objektu je aj zdravotné stredisko, kde sa požiar čiastočne rozšíril cez drevenú konštrukciu. Pri požiari s plochou cca. 20 x 80 m zasahuje takmer 30 hasičov z HS Námestovo, Dolný Kubín, Tvrdošín a tiež dobrovoľní hasiči z DHZO Rabča, Rabčice, Zubrohlava, a Oravská Polkhora. Predbežne materiálna škoda je odhadovaná na 350 000 eur, na miesto udalosti bola vyslaná expertízna skupina na zisťovanie príčin vzniku požiaru. Požiar bol lokalizovaný o 5.15 hod.

Komentáre

comments

Pozrite aj

Pri požiari dodávky zasahovali členovia DHZO Veľké Ludince

Dnes pred piatou hodinou ráno boli hasiči vyslaní k požiaru dodávky v obci Veľké Ludince, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

X