Požiaru veľkokapacitného kontajnera v obci Pobedim

Člen DHZO Pobedim povolal jednotku DHZO Pobedim k požiaru veľkokapacitného kontajnera v obci Pobedim. Veliteľ DHZO Pobedim kontaktoval starostu obce Pobedim a ten sa dostavil na miesto udalosti. Jednotka povolaná na výjazd pomocou SMS systému. Na zásah bola vyslaná technika CAS-32 T815 + 2 členovia DHZO Pobedim a AHZS MB Vario 815 + 2 členovia DHZO Pobedim. Po príchode na miesto zásahu bolo zistené, že sa jedná o požiar veľkokapacitného kontajnera plného komunálneho odpadu po obecnej brigáde zo dňa 30.4.2016. V plyvom sálaveho tepla boli zničené 3 ks obecných presklenných vytrín a ich konštrukcie, bola poškodená aj sklenená výplň na zástavke autobusu stojacej vedľa kontajnera. Starosta určil škodu 2800 eur.
Na lokalizáciu a následnú likvidáciu boli nasadene 1x C prúd a 1x vysokotlaký prúd. Na mieste udalosti sa dostavila aj jednotka OR HaZZ Nové Mesto nad Váhom s technikou AHZS MB Atego z HS NM. Členovia DHZO Pobedim mali do príchodu OR HaZZ NM požiar lokalizovaný. Jednotka OR HaZZ Nové Mesto nad Váhom sa vrátila na základňu. Po likvidácii požiaru sa jednotka DHZO Pobedim s technikou AHZS MB Vario vrátila tiež na svoju základňu. Hasiaca látka – voda bola následne dotankovaná do CAS 32 T 815 v susednej obci Podolie na hydrantovej sieti. Po dotankovaní sa vrátila na svoju základňu.
Počas zásahu nedošlo k zraneniu členov DHZO Pobedim ani k poškodeniu hasičskej techniky,ale prišlo k poškodeniu 1x C hadice.

Komentáre

comments

Pozrite aj

SUPERPOHÁR 2023 | LIVE

Komentáre comments

X