Pražský hasič svojim zraneniam podľahol

Pri požiari lakovne v obci Zvole 14. 2. 2017 došlo k vážnemu zraneniu príslušníka HZS hlavného mesta Prahy, Jána Odermatt z hasičskej stanice Radotín.

Aj napriek okamžite poskytnutej predlekárskej pomoci na mieste zásahu a následnú hospitalizáciu na anesteziologicko-resuscitačnom oddelení Kladenskej nemocnice, dnes (15. februára) popoludní vážnemu zraneniu podľahol.

Jan Odermatt nastúpil k pražskému zboru 13. 12. 1993 ako hasič. Celú dobu slúžil na hasičskej stanici Radotín v smene B. Po absolvovaní špecializačných kurzov sa stal technikom chemickej služby. Bol skúseným hasičom, pracoval samostatne, ale zároveň vedel podporiť tímovú prácu celej jednotky.

Jan Odermatt bol skvelý kolega a kamarát. Pre pražských hasičov je jeho odchod bolestnou stratou.

Česť jeho pamiatke.

 

 

 

Komentáre

comments

Pozrite aj

HaZZ má nového prezidenta !

NOVÉ VEDENIE JE ZÁRUKOU NOVEJ ENERGIE. Nové vedenie, ktoré od dnešného dňa prevzal skúsený záchranár …

X