Prehľad výjazdov príslušníkov Hasičského a záchranného zboru v 12. týždni roka 2019

V pondelok, 18. marca bola pomoc hasičov potrebná pri 62 udalostiach. Zasahovali pri 14 požiaroch, pri 44 technických zásahoch (z toho pri 19 dopravných nehodách) a pri 4 ekologických udalostiach. Najviac práce mali príslušníci v Bratislavskom a Prešovskom kraji, kde zasahovali 12-krát. Hasiči v Trnavskom kraji boli privolaní k 2 udalostiam.
V utorok, 19. marca zasahovali hasiči 64-krát. Príslušníci boli privolaní k 38 požiarom, k 24 technickým zásahom (z toho k 12 dopravným nehodám) a k 2 ekologickým udalostiam. Najčastejšie zasahovali hasiči v Prešovskom a Košickom kraji (13 a 12-krát), v Trenčianskom a Nitrianskom kraji zasahovali len 4-krát.
V strede pracovného týždňa boli hasiči vyslaní k 91 udalostiam. Zasahovali pri 60 požiaroch, pri 26 technických zásahoch (z toho pri 15 dopravných nehodách) a pri 5 ekologických udalostiach. Najviac výjazdov zaznamenali príslušníci v Košickom a Prešovskom kraji (23 a 21), menej práce mali príslušníci v Bratislavskom kraji, kde zasahovali iba 4-krát.
Vo štvrtok bola pomoc hasičov potrebná 128-krát. Hasiči poskytli pomoc pri 88 požiaroch, pri 39 technických zásahoch (z toho pri 19 dopravných nehodách) a pri 1 ekologickej udalosti. Najviac práce mali hasiči v Prešovskom (35) a Košickom (25) kraji, kde zasahovali najmä v súvislosti s jarným vypaľovaním tráv a porastov. Hasiči v Bratislavskom a Trenčianskom kraji boli vyslaní k 6 udalostiam.
Posledný pracovný deň 12. týždňa boli hasiči vyslaní k 118 udalostiam. Zasahovali pri 77 požiaroch, pri 40 technických zásahoch (z toho pri 21 dopravných nehodách) a pri 1 ekologickej udalosti. V Košickom a Banskobystrickom kraji zasahovali 20-krát, v Nitrianskom kraji boli privolaní k 8 udalostiam.
V sobotu zaznamenali hasiči nárast výjazdov, a to najmä k požiarom. Najmä jarné spaľovanie odpadu a trávnatých porastov si vyžiadalo výjazdy k 114 požiarom. Hasiči zasahovali tiež pri 46 technických udalostiach (z toho pri 23 dopravných nehodách) a pri 1 ekologickej udalosti. Najviac výjazdov bolo zaznamenaných v Prešovskom a Košickom kraji, kde bola pomoc hasičov potrebná 43-krát. Menej práce mali hasiči v Trenčianskom kraji, kde boli vyslaní len k 6 udalostiam.
Posledný deň v týždni boli hasiči privolaní k 126 nežiaducim udalostiam, a to k 86 požiarom, k 38 technickým zásahom (z toho k 15 dopravným nehodám) a k 2 ekologickým udalostiam. Najviac práce mali hasiči v Košickom kraji, kde poskytli pomoc 34-krát, menej výjazdov zaznamenali príslušníci v Nitrianskom kraji, kde bola ich pomoc potrebná 4-krát.

Foto: ilustračné HaZZ