Prehľad výjazdov príslušníkov Hasičského a záchranného zboru v 12. týždni

Prvý deň 12. týždňa pomáhali slovenskí hasiči pri 70 udalostiach, z toho pri 21 požiaroch, 47 technických zásahoch (z toho 19 tvorili dopravné nehody) a 2 ekologických udalostiach. Požiare (11) najviac potrápili hasičov v Banskobystrickom kraji (11), najviac technických zásahov a dopravných nehôd bolo zaznamenaných tiež v Banskobystrickom kraji (10). V pondelok 20. marca 2017 najčastejšie zasahovali hasiči v už spomínanom kraji (21 – krát), najmenej v Bratislavskom a Trnavskom kraji (5 – krát).
V utorok horelo 39 – krát, hasiči zaregistrovali 37 technických zásahov (z toho 16 dopravných nehôd) a 2 ekologické udalosti – celkom 78 výjazdov. Najviac zásahov zaznamenali hasiči v Košickom kraji (16), 1 – krát zasahovali hasiči v Trenčianskom kraji.
V strede pracovného týždňa bolo na Slovensku zaznamenaných 94 výjazdov hasičov. Vzniklo 51 požiarov, 40 technických udalostí (z toho 18 dopravných nehôd) a 3 výjazdy k ekologickým udalostiam. 16 výjazdov k požiarom zaznamenali hasiči v Košickom kraji, pri požiaroch často zasahovali aj hasiči v Banskobystrickom kraji (12 – krát). Najviac výjazdov počas stredy zaznamenali hasiči v Banskobystrickom a Košickom kraji (22), 4 v Trenčianskom kraji.
Vo štvrtok bolo na Slovensku zaznamenaných 85 výjazdov hasičov. Rozhorelo sa 48 požiarov, vzniklo 34 technických udalostí (z toho 17 dopravných nehôd) a 3 ekologické zásahy. Najviac výjazdov počas štvrtka vzniklo v Košickom kraji (20), 7 v Nitrianskom kraji.
Posledný pracovný deň sa na Slovensku stalo 116 udalostí, pri ktorých museli zasahovať hasiči. Vzniklo 57 požiarov, 53 technických udalostí (z toho 28 dopravných nehôd) a 6 ekologických udalostí. Pri najvyššom počte požiarov zasahovali hasiči v Košickom kraji (až 17 – krát), 3 požiare zaznamenali hasiči v Trnavskom a Žilinskom kraji. Najviac výjazdov uskutočnili hasiči v Banskobystrickom kraji (25), najmenej v Trenčianskom a Žilinskom kraji (9).
V sobotu sa počet udalostí zvýšil na 145. Požiare sa rozhoreli na 117 miestach, hasiči zasahovali pri 26 technických výjazdoch (z toho pri 13 dopravných nehodách) a 2 ekologických udalostiach. Najviac požiarov vzniklo v Košickom kraji (až 35), najmenej v Bratislavskom kraji (6). V sobotu boli k výjazdom najčastejšie volaní hasiči v Košickom kraji (37 – krát), najmenej zasahovali hasiči v Bratislavskom kraji (6 – krát).
V nedeľu 26. marca 2017 zasahovali hasiči pri 105 udalostiach, z toho pri 78 požiaroch a 27 technických udalostiach (z toho pri 10 dopravných nehodách). Požiare potrápili hasičov v Banskobystrickom kraji, kde zasahovali 19 – krát. V nedeľu boli k udalostiam rôzneho charakteru najčastejšie volaní hasiči v Banskobystrickom kraji (26 – krát), najmenej v Trenčianskom kraji (4 – krát).