Prehľad výjazdov príslušníkov Hasičského a záchranného zboru v 16. týždni

V priebehu Veľkonočného pondelka sa slovenskí hasiči zapotili pri 70 zásahoch. Ich pomoc bola potrebná pri 30 požiaroch, 38 technických udalostiach (z toho pri 15 dopravných nehodách) a 2 ekologických zásahoch. Najviac výjazdov zaznamenali hasiči v Prešovskom kraji (15), 6 – krát zasahovali hasiči v Trenčianskom, Nitrianskom a Banskobystrickom kraji.
18. apríla 2017 boli hasiči vyslaní k 52 udalostiam, z toho k 8 požiarom, 41 technickým zásahom (z toho k 19 dopravným nehodám) a 3 ekologickým udalostiam. Najviac výjazdov bolo zaznamenaných v Žilinskom kraji (13), iba 3 – krát zasahovali hasiči v Trenčianskom kraji.
V strede pracovného týždňa sa počet výjazdov zvýšil na 119. Pomoc hasičov bola potrebná pri 15 požiaroch, až 103 technických udalostiach (z toho 20 dopravných nehodách) a 1 ekologickom výjazde. Počet technických udalostí ovplyvnili početné zrážky, ktoré zapríčinili odčerpávanie vody a odstraňovanie spadnutých stromov najmä v Bratislavskom kraji (29 výjazdov). V stredu bolo najviac výjazdov zaznamenaných v spomínanom kraji (34), najmenej v Žilinskom kraji (8).
Štvrtkové výjazdy príslušníkov HaZZ boli taktiež ovplyvnené nepriaznivým daždivým počasím. Pri technických udalostiach zasahovali hasiči až 94 – krát (z toho 14 – krát pri dopravných nehodách), pri požiaroch 27 – krát a pri ekologických udalostiach 1 – krát. Najčastejšie bola technická pomoc potrebná v Prešovskom kraji (22 výjazdov), kde zároveň v priebehu štvrtka vzniklo aj najviac udalostí (26). Najmenej výjazdov vykonali hasiči v Trenčianskom kraji (8).
Posledný pracovný deň sa situácia zásadne upokojila a počet výjazdov hasičov klesol na 67. Príslušníci boli vyslaní k 32 požiarom a 35 technickým udalostiam (z toho k 18 dopravným nehodám). V piatok najčastejšie zasahovali v Žilinskom kraji (14 výjazdov), najmenej v Trenčianskom kraji (4 výjazdy).
V sobotu boli hasiči vyslaní celkom k 61 udalostiam, z toho k 21 požiarom a 40 technickým zásahom (z toho k 16 dopravným nehodám). Najvyšší počet výjazdov zaznamenali hasiči v Prešovskom kraji (10), 5 – krát zasahovali v Žilinskom kraji.
V posledný deň 16. týždňa vzniklo 62 udalostí, pri ktorých museli zasahovať hasiči. Horelo 26 – krát, hasiči boli vyslaní k 36 technickým zásahom (z toho k 12 dopravným nehodám). Najviac výjazdov zaznamenali príslušníci v Banskobystrickom kraji (15), 5 – krát zasahovali hasiči v Trenčianskom a Žilinskom kraji.

Foto: ilustračné HaZZ

Komentáre

comments

Pozrite aj

HaZZ má nového prezidenta !

NOVÉ VEDENIE JE ZÁRUKOU NOVEJ ENERGIE. Nové vedenie, ktoré od dnešného dňa prevzal skúsený záchranár …

X