Prehľad výjazdov príslušníkov Hasičského a záchranného zboru v 19. týždni

V pondelok, 8. mája 2017 bola pomoc hasičov potrebná pri 44 udalostiach. Zasahovali pri 16 požiaroch a 28 technických udalostiach (z toho pri 10 dopravných nehodách). Najviac práce mali príslušníci v Nitrianskom kraji, kde zasahovali 10 – krát, jeden výjazd vykonali hasiči v Trenčianskom a Žilinskom kraji.
V utorok sa počet výjazdov zvýšil takmer o 100 %. Pri požiaroch museli hasiči zasahovať 21 – krát, pri technických udalostiach 49 – krát (z toho 21 – krát pri dopravných nehodách), vzniklo tiež 4 ekologické udalosti. Najvyšší počet výjazdov zaznamenali hasiči v Prešovskom, Trnavskom a Žilinskom kraji (13, 12 a 11), 5 – krát zasahovali hasiči v Trenčianskom kraji.
Stred pracovného týždňa priniesol slovenským hasičom 62 udalostí, z ktorých 27 tvorili požiare, 31 technické udalosti (z toho 18 dopravné nehody) a 4 ekologické výjazdy. Najčastejšie zasahovali hasiči v Prešovskom a Košickom kraji (11 a 10 krát), 5 výjazdov vykonali hasiči v Trenčianskom a Nitrianskom kraji.
Vo štvrtok 11. mája 2017 sa počet výjazdov opäť zvýšil, a to na 87. Vzniklo 27 požiarov, hasiči zasahovali pri 54 technických udalostiach (z toho pri 21 dopravných nehodách) a 6 ekologických udalostiach. Najvyšší počet udalostí rôzneho charakteru vznikol v Žilinskom a Košickom kraji (17 a 16), 6 – krát zasahovali hasiči v Banskobystrickom kraji.
Posledný pracovný deň zaznamenali hasiči 89 udalostí, z toho 27 požiarov, 57 technických výjazdov (z toho 24 dopravných nehôd) a 5 ekologických udalostí. Najviac požiarov vzniklo v Bratislavskom kraji (9), najviac technických udalostí a dopravných nehôd v Prešovskom kraji (18). V piatok najčastejšie zasahovali príslušníci v Prešovskom kraji, kde boli vyslaní až k 20 udalostiam rôzneho charakteru. Najnižší počet výjazdov vykonali hasiči v Nitrianskom a Žilinskom kraji (5).
V sobotu boli hasiči vyslaní k 17 požiarom, 52 technickým udalostiam (z toho k 21 dopravným nehodám) a 2 ekologickým výjazdom. Počas celého dňa zasahovali celkom pri 71 udalostiach, pričom najviac výjazdov vzniklo v Nitrianskom kraji (16) a najmenej v Bratislavskom kraji (5).
Posledný deň 19. týždňa zasahovali hasiči na Slovensku pri 72 udalostiach. Boli vyslaní k 28 požiarom, 43 technickým udalostiam (z toho k 18 dopravným nehodám) a 1 ekologickému výjazdu. V nedeľu zasahovali najčastejšie hasiči v Košickom kraji (14 – krát), 4 udalosti vznikli v Trenčianskom kraji.

Foto: ilustračné HaZZ