Prehľad výjazdov príslušníkov Hasičského a záchranného zboru v 23. týždni roka 2018

V pondelok, 4. júna boli hasiči vyslaní k 95 udalostiam. Zasahovali pri 27 požiaroch, pri 66 technických udalostiach (z toho pri 34 dopravných nehodách) a pri 2 ekologických zásahoch. V Trenčianskom kraji boli príslušníci privolaní k 17 udalostiam. V Trnavskom, Nitrianskom a Prešovskom kraji uskutočnili hasiči 8 výjazdov.
V utorok, 5. júna boli príslušníci privolaní k 76 udalostiam. Hasiči boli vyslaní k 15 požiarom, k 57 technickým zásahom (z toho k 28 dopravným nehodám) a k 4 ekologickým udalostiam. Najviac práce mali príslušníci v Košickom a Trnavskom kraji (17). Menej práce mali hasiči v Nitrianskom kraji, kde zasahovali 4-krát.
V strede pracovného týždňa bola následkom prívalových dažďov potrebná pomoc hasičov najmä v Bratislavskom a Trnavskom kraji. Počas dňa bolo na operačné stredisko prijatých takmer 1200 hovorov, z toho 764 v Bratislavskom kraji. V súvislosti s prívalovým dažďom hasiči najčastejšie odčerpávali vodu zo zatopených priestorov a ciest a odstraňovali popadané stromy. Celkom zasahovali pri 350 udalostiach. Vďaka systému podpory zo strany dobrovoľných hasičov pomáhalo pri výjazdoch takmer 70 DHZO. Okrem technických zásahov súvisiacich s mohutným dažďom boli príslušníci privolaní k 29 požiarom a k 2 ekologickým udalostiam. Menej práce ako hasiči v Bratislavskom a  Trnavskom kraji mali príslušníci v Banskobystrickom kraji, kde zasahovali pri 4 udalostiach.
Vo štvrtok, 07. júna sa situácia v súvislosti s nepriaznivým počasím upokojila. Hasiči boli vyslaní k 110 udalostiam. Zasahovali pri 26 požiaroch, 80 technických udalostiach (z toho pri 15 dopravných nehodách) a pri 4 ekologických výjazdoch. Najviac práce mali aj v tento deň príslušníci v Trnavskom a Bratislavskom kraji, ktorí odstraňovali následky prívalových dažďov. V Bratislavskom kraji uskutočnili 35 výjazdov, v Trnavskom kraji zasahovali 16-krát. Hasiči v Banskobystrickom kraji boli vyslaní k 2 udalostiam.
Na konci pracovného týždňa sa počet výjazdov príslušníkov HaZZ oproti uplynulým dňom znížil. Hasiči boli privolaní k 85 prípadom. Zasahovali pri 18 požiaroch,  65 technických udalostiach (z toho pri 29 dopravných nehodách) a pri 2 ekologických zásahoch. V Košickom kraji boli vyslaní k 16 udalostiam, v Nitrianskom kraji zasahovali 6-krát.
V sobotu, 09. júna uskutočnili hasiči 98 výjazdov. Ich pomoc bola potrebná pri 28 požiaroch, 67 technických udalostiach (z toho pri 22 dopravných nehodách) a pri 3 ekologických udalostiach. Najviac práce mali príslušníci v Žilinskom kraji, ktorí boli privolaní k 19 udalostiam. Menej práce mali hasiči v Nitrianskom kraji (4).
V nedeľu, 10. júna boli príslušníci privolaní k 64 udalostiam. Hasiči boli vyslaní k 18 požiarom, k 45 technickým zásahom (z toho k 19 dopravným nehodám) a k 1 ekologickej udalosti. V Košickom a Bratislavskom kraji zasahovali hasiči 12 – krát, v Prešovskom a Trenčianskom  kraji zasahovali 3-krát.