Prehľad výjazdov príslušníkov Hasičského a záchranného zboru v 31. týždni

V pondelok, 31. júla boli hasiči vyslaní k 78 udalostiam. Príslušníci zasahovali pri 48 technických zásahoch (z toho pri 17 dopravných nehodách), pri 27 požiaroch a 3 ekologických udalostiach. Najviac práce mali hasiči v Banskobystrickom kraji, kde zasahovali 15 – krát, najmenej výjazdov uskutočnili príslušníci v Trenčianskom kraji (6).
V utorok, 1. augusta sa počet výjazdov príslušníkov zvýšil. Boli privolaní k 112 udalostiam, pričom zasahovali pri 21 požiaroch a 83 technických udalostiach (z toho pri 40 dopravných nehodách). V tento deň hasiči zasahovali aj pri nezvyčajne vyššom počte ekologických udalostí (8). Príslušníci v Prešovskom kraji zasahovali 19 – krát a v Bratislavskom kraji 11 – krát.
V stredu, 2. augusta bolo nahlásených 95 udalostí, ktoré si vyžadovali výjazd príslušníkov HaZZ. Hasiči boli vyslaní k 33 požiarom, 61 technickým udalostiam (z toho k 19 dopravným nehodám) a k 1 ekologickej udalosti. Najviac výjazdov uskutočnili hasiči v Banskobystrickom kraji, ktorí zasahovali 14 – krát. Najmenej práce mali príslušníci v Bratislavskom kraji (8).
Vo štvrtok, 3. augusta boli hasiči privolaní k 99 udalostiam. Príslušníci zasahovali pri 45 požiaroch, ktoré vo výraznej miere vznikli aj z dôvodu vysokých horúčav. Rovnako bola pomoc hasičov potrebná pri 49 technických udalostiach (z toho pri 26 dopravných nehodách) a pri 5 ekologických zásahoch. V Banskobystrickom kraji uskutočnili príslušníci 17 výjazdov, v Trenčianskom, Nitrianskom a Prešovskom kraji zasahovali 9- krát.
Na konci pracovného týždňa sa počet výjazdov hasičov opäť zvýšil. Boli vyslaní k 42 požiarom, 72 technickým zásahom (z toho k 27 dopravným nehodám) a k 2 ekologickým udalostiam. Príslušníci HaZZ v tento deň vykonali 116 zásahov. Najviac práce mali v Košickom kraji (21), v Žilinskom kraji zasahovali 7- krát.
Prvý víkendový deň 31. týždňa bol pre slovenských hasičov náročnejší ako uplynulé dni. Pomoc príslušníkov HaZZ bola potrebná pri 118 udalostiach. Hasiči boli vyslaní k 60 požiarom, 57 technickým zásahom (z toho k 16 dopravným nehodám) a k 1 ekologickej udalosti. Najviac výjazdov uskutočnili hasiči v Banskobystrickom a Košickom kraji (23, 19). Najmenej práce mali príslušníci v Trenčianskom kraji, ktorí zasahovali 9- krát.
V nedeľu, 6. augusta boli hasiči privolaní k 114 udalostiam. Príslušníci zasahovali pri 34 požiaroch, 79 technických udalostiach (z toho pri 46 dopravných nehodách) a pri 1 ekologickej udalosti. V Žilinskom kraji príslušníci zasahovali 22 – krát. V Trnavskom kraji boli hasiči privolaní k 5 udalostiam.

Foto: ilustračné HaZZ