Prehľad výjazdov príslušníkov Hasičského a záchranného zboru v 31. týždni

Prvý augustový deň potrápilo slovenských hasičov 116 výjazdov, ktoré súviseli najmä s nepriaznivou poveternostnou situáciou. Technické zásahy, pri ktorých hasiči bojovali najmä so spadnutými stromami, zlomenými konármi a veľkým množstvom prebytočnej vody, tvorili až 61 výjazdov, pričom najvyšší počet bol zaznamenaný v Nitrianskom kraji (20 udalostí). Pri požiaroch hasiči zasahovali 24 – krát, pri dopravných nehodách 27 – krát a pri ekologických udalostiach 4 – krát. Najviac výjazdov celkom bolo zaznamenaných v Nitrianskom (24), najmenej v Trenčianskom kraji (4).
2. augusta 2016 boli príslušníci HaZZ vyslaní k 85 výjazdom, z toho k 39 požiarom, 22 technickým výjazdom, 20 dopravným nehodám a 4 ekologickým udalostiam. Až 12 – krát museli hasiči zasahovať pri požiaroch v Nitrianskom kraji, kde boli zároveň vyslaní aj k najvyššiemu počtu technických výjazdov (16). Najviac výjazdov vykonali v utorok hasiči z Nitrianskeho (28), najmenej hasiči z Trenčianskeho kraja (2).
V strede pracovného týždňa sa na Slovensku stalo 74 udalostí, pri ktorých museli zasahovať hasiči. Horelo 25 – krát, pomoc hasičov bola potrebná pri 29 technických výjazdoch, 14 dopravných nehodách a 6 ekologických výjazdoch. Najviac výjazdov vykonali hasiči v Banskobystrickom a Košickom kraji (15), najmenej v Bratislavskom kraji (5).
Vo štvrtok 4. augusta 2016 hasiči zasahovali pri 87 udalostiach, z toho pri 41 požiaroch, 27 technických výjazdoch, 13 dopravných nehodách a 6 ekologických udalostiach. Najčastejšie horelo v Nitrianskom kraji (10 – krát), naopak 3 požiare boli zaznamenané v Trnavskom kraji. Najvyšší počet výjazdov zaznamenali hasiči v Košickom (16), najmenej v Trenčianskom kraji (7).
Posledný pracovný deň počet výjazdov ovplyvnila búrková činnosť, dôsledkom ktorej hasiči v piatok zasahovali pri 68 technických udalostiach. K požiarom boli vyslaní 36 – krát a k dopravným nehodám 25 – krát. Celkom zasahovali pri 129 udalostiach. Najviac technickej pomoci bolo potrebnej v Trnavskom kraji (22), v Prešovskom kraji zas horelo až 8 – krát. Najviac výjazdov zaznamenali hasiči v Trnavskom (26), najmenej v Banskobystrickom kraji (9).
V sobotu boli slovenskí hasiči vyslaní k 99 udalostiam, z toho k 23 požiarom, 43 technickým výjazdom, 31 dopravným nehodám a 2 ekologickým zásahom. Najviac výjazdov zaznamenali hasiči v Banskobystrickom a Žilinskom (17 a 16), najmenej v Trenčianskom kraji (5).
Posledný deň 31. týždňa priniesol hasičom 81 zásahov. Horelo 35 – krát, pomoc bola potrebná pri 24 technických výjazdoch, 20 dopravných nehodách a 2 ekologických udalostiach. Najviac požiarov vzniklo v Bratislavskom (8), jeden v Žilinskom kraji. Najvyšší počet výjazdov zaznamenali hasiči v Košickom (17), najmenej v Trnavskom a Trenčianskom kraji (5).

Foto: ilustračné

Daždivé počasie súťažiacich vo Francovej Lhote neodradilo

Na 9. kole SMHL vo Francovej Lhote sa rozdávali posledné body pred ligovou prestávkou. Zasúťažiť …