Prehľad výjazdov príslušníkov Hasičského a záchranného zboru v 36. týždni roka 2018

V pondelok, 3. septembra uskutočnili príslušníci HaZZ v súvislosti s nepriaznivým počasím 170 výjazdov. Ich pomoc bola potrebná pri 29 požiaroch, pri 139 technických zásahoch
(z toho pri 28 dopravných nehodách) a pri 2 ekologických výjazdoch. Hasiči odstraňovali následky mohutného dažďa najmä v Košickom kraji, kde uskutočnili 34 výjazdov. Odčerpávali vodu zo zatopených pivníc a priestorov a odstraňovali popadané stromy a konáre. Menej výjazdov uskutočnili príslušníci v Trenčianskom a Žilinskom kraji, kde boli privolaní k 12 udalostiam.
V utorok uskutočnili hasiči 107 výjazdov. Ich pomoc bola potrebná pri 18 požiaroch, pri 84 technických zásahoch (pri 19 dopravných nehodách) a pri 5 ekologických udalostiach. V Žilinskom kraji, bola pomoc hasičov následkom nepriaznivého počasia potrebná 25-krát. V Prešovskom kraji príslušníci zasahovali 6-krát.
V strede pracovného týždňa boli hasiči privolaní k 86 udalostiam. Zasahovali pri 16 požiaroch, pri 60 technických zásahoch (z toho pri 18 dopravných nehodách) a pri 10 ekologických udalostiach. Najviac práce mali príslušníci v Žilinskom kraji (21). Menej práce mali hasiči v Trenčianskom kraji, kde zasahovali 6-krát.
Vo štvrtok, 6. septembra uskutočnili príslušníci 83 výjazdov. Hasiči boli privolaní k 19 požiarom, k 61 technickým zásahom (z toho k 22 dopravným nehodám) a k 3 ekologickým udalostiam. Najviac práce mali hasiči v Žilinskom kraji, kde poskytli pomoc 16-krát. Menej práce mali príslušníci v Banskobystrickom kraji (4).
V piatok boli príslušníci vyslaní k 82 udalostiam. Hasiči boli vyslaní k 20 požiarom, k 57 technickým zásahom (z toho k 30 dopravným nehodám) a k 5 ekologickým výjazdom. Najviac práce mali hasiči v Košickom a Prešovskom kraji (15,14). V Nitrianskom a Bratislavskom kraji uskutočnili 6 výjazdov.
Prvý víkendový deň 36. týždňa zasahovali hasiči 76-krát. Ich pomoc bola potrebná pri 26 požiaroch, pri 46 technických zásahoch (pri 25 dopravných nehodách) a pri 4 ekologických zásahoch. V Prešovskom kraji boli hasiči vyslaní k 15 udalostiam. Menej práce mali príslušníci v Banskobystrickom a Trnavskom kraji, ktorí poskytli pomoc 6-krát.
V nedeľu 9. septembra boli hasiči vyslaní k 75 zásahom. Príslušníci boli privolaní k 32 požiarom, k 39 technickým zásahom (z toho k 14 dopravným nehodám) a k 4 ekologickým výjazdom. Hasiči v Košickom kraji, poskytli pomoc 19-krát. V Nitrianskom kraji boli privolaní k 4 udalostiam.