Prehľad výjazdov príslušníkov Hasičského a záchranného zboru v 4. týždni

Prvý deň 4. týždňa priniesol slovenským hasičom 87 výjazdov. Zasahovali pri 34 požiaroch, 28 technických udalostiach, 19 dopravných nehodách a 6 ekologických výjazdoch. Najviac požiarov bolo zaznamenaných v Nitrianskom a Banskobystrickom kraji (8 a 7), najviac technických udalostí a dopravných nehôd v Trenčianskom kraji (11). V pondelok 23. januára 2017 zasahovali najčastejšie hasiči v Nitrianskom kraji (16 – krát), najmenej hasiči v Bratislavskom a Trnavskom kraji (7 – krát).
V utorok boli hasiči vyslaní k 89 výjazdom, z toho k 33 požiarom, 33 technickým zásahom, 21 dopravným nehodám a 4 ekologickým zásahom. Najviac požiarov vzniklo v Trenčianskom a Nitrianskom kraji (7 a 6), jeden v Banskobystrickom kraji. Najviac výjazdov bolo zaznamenaných v Košickom kraji (16), najmenej v Banskobystrickom kraji (7).
V strede pracovného týždňa bolo zaznamenaných 80 zásahov, z toho 25 požiarov, 32 technických zásahov, 17 dopravných nehôd a 6 ekologických udalostí. V stredu najčastejšie zasahovali príslušníci v Banskobystrickom kraji (17 – krát), najmenej v Bratislavskom a Žilinskom kraji (7)
Vo štvrtok 26. januára 2017 zasahovali hasiči pri 18 požiaroch, 29 technických výjazdoch, 19 dopravných nehodách a až 10 ekologických zásahoch (celkom 76 udalostí). Najviac technických výjazdov a dopravných nehôd zaznamenali hasiči v Prešovskom kraji (10). Hasiči vo štvrtok zaznamenali zvýšený počet ekologických udalostí (10). Pri 4 zasahovali hasiči v Bratislavskom kraji, k 2 boli vyslaní hasiči v Trnavskom, Trenčianskom a Nitrianskom kraji. S najvyšším počtom výjazdov sa museli popasovať hasiči v Košickom kraji (14), 5 – krát zasahovali príslušníci v Trnavskom a Trenčianskom kraji.
Posledný pracovný deň minulého týždňa sa počet výjazdov mierne znížil na 75. Hasiči boli vyslaní k 28 požiarom, 19 technickým zásahom, 21 dopravným nehodám a až 7 ekologickým udalostiam. Najčastejšie horelo v Prešovskom a Košickom kraji (6 a 5 – krát), najviac technických výjazdov a dopravných nehôd zaznamenali v Prešovskom kraji (9). V piatok vykonali najviac výjazdov hasiči z Prešovského kraja (15), najmenej výjazdov bolo zaznamenaných v Bratislavskom kraji (6).
Poslednú januárovú sobotu zasahovali hasiči pri 58 udalostiach. Horelo 24 – krát, hasiči pomáhali pri 21 technických udalostiach, 12 dopravných nehodách a 1 ekologickom výjazde. 28. januára 2017 sa najviac potrápili hasiči v Žilinskom, Banskobystrickom a Košickom kraji, ktorí zasahovali 10 – krát, najmenej výjazdov bolo zaznamenaných v Trnavskom kraji (3).
Posledný deň uplynulého týždňa zaznamenali hasiči najnižší počet výjazdov, a to 49. Zasahovali pri 19 požiaroch, 12 technických udalostiach, 13 dopravných nehodách a 5 ekologických výjazdoch. Najviac technických výjazdov a výjazdov k dopravným nehodám vykonali hasiči v Trnavskom a Banskobystrickom kraji (7). V nedeľu bolo najviac výjazdov zaznamenaných v Trnavskom kraji (13), najmenej v Trenčianskom kraji (1).

Komentáre

comments

Pozrite aj

HaZZ má nového prezidenta !

NOVÉ VEDENIE JE ZÁRUKOU NOVEJ ENERGIE. Nové vedenie, ktoré od dnešného dňa prevzal skúsený záchranár …

X