Prehľad výjazdov príslušníkov Hasičského a záchranného zboru v 7. týždni

Prvý deň 7. týždňa priniesol slovenským hasičom 74 výjazdov. Zasahovali pri 20 požiaroch, 18 technických udalostiach, 32 dopravných nehodách a 4 ekologických výjazdoch. Pri najvyššom počte dopravných nehôd a technických udalostí museli zasahovať hasiči v Žilinskom kraji (9 – krát). V pondelok 13. februára 2017 zasahovali najčastejšie hasiči v Žilinskom a Košickom kraji (11 – krát), najmenej zasahovali hasiči v Bratislavskom a Nitrianskom kraji (7 – krát).
V utorok boli hasiči vyslaní k 62 výjazdom, z toho k 24 požiarom, 14 technickým zásahom, 20 dopravným nehodám a 4 ekologickým udalostiam. Najviac požiarov vzniklo v Trnavskom kraji (6), ani jeden v Prešovskom kraji. Najviac výjazdov bolo zaznamenaných v Trnavskom a Košickom kraji (12), najmenej v Prešovskom kraji (3).
V strede pracovného týždňa bolo zaznamenaných 73 zásahov, z toho 29 požiarov, 20 technických zásahov, 20 dopravných nehôd a 4 ekologické udalosti. V stredu najčastejšie zasahovali príslušníci v Bratislavskom kraji (17 – krát), najmenej v Trnavskom kraji (4 – krát).
Vo štvrtok 16. februára 2017 zasahovali hasiči pri 25 požiaroch, 30 technických výjazdoch, 21 dopravných nehodách a 5 ekologických zásahoch (celkom 81 zásahov). Požiare najviac potrápili hasičov v Nitrianskom kraji, kde museli zasahovať až 6 – krát. Najviac technických výjazdov a dopravných nehôd zaznamenali hasiči v Trenčianskom a Žilinskom kraji (10). S najvyšším počtom výjazdov sa museli popasovať hasiči v Žilinskom kraji (13), 5 – krát zasahovali príslušníci v Prešovskom kraji.
V posledný pracovný deň minulého týždňa sa počet výjazdov ustálil na rovnakom čísle ako deň predtým. Hasiči boli vyslaní k 28 požiarom, 23 technickým zásahom, 29 dopravným nehodám a k 1 ekologickej udalosti. Najčastejšie horelo v Trnavskom a Košickom kraji (6 a 7 – krát), najviac technických výjazdov a dopravných nehôd zaznamenali hasiči v Banskobystrickom a Prešovskom kraji (10). V piatok vykonali najviac výjazdov hasiči z Trnavského kraja (15), najmenej výjazdov bolo zaznamenaných v Žilinskom kraji (5).
V sobotu zasahovali hasiči pri 51 udalostiach. Horelo 12 – krát, hasiči pomáhali pri 18 technických udalostiach, 20 dopravných nehodách a 1 ekologickom výjazde. 18. februára 2017 sa najviac potrápili hasiči v Prešovskom kraji, ktorí zasahovali 11 – krát, najmenej výjazdov bolo zaznamenaných v Trnavskom kraji (3).
Posledný deň uplynulého týždňa zaznamenali hasiči 56 výjazdov. Zasahovali pri 22 požiaroch, 20 technických udalostiach, 12 dopravných nehodách a 2 ekologických výjazdoch. Najviac výjazdov bolo zaznamenaných v Žilinskom kraji (11), najmenej v Trenčianskom a Prešovskom kraji (2).

Foto: ilustračné