Prehľad výjazdov príslušníkov Hasičského a záchranného zboru v dňoch 27. – 31. januára 2016

Foto: SITA

V stredu 27. januára boli slovenskí hasiči vyslaní k 61. výjazdom, z toho k 20. požiarom, k 18. technickým zásahom a k 23. dopravným nehodám. Ekologické zásahy zaznamenaní neboli. Najčastejšie zasahovali hasiči v Bratislavskom kraji (11 – krát), najmenej v Trnavskom a Košickom kraji (5). Najčastejšie horelo v Bratislavskom a Banskobystrickom kraji (5 – krát), žiadny požiar nezaznamenali hasiči v Trnavskom kraji.
Štvrtok zo sebou priniesol 52 udalostí, pri ktorých museli zasahovať hasiči. Vzniklo 20 požiarov (najčastejšie horelo v Bratislavskom kraji – 5 – krát; najmenej v Trenčianskom a Banskobystrickom kraji – 1 – krát), 29 technických zásahov, z toho 16 dopravných nehôd a 3 ekologické udalosti. Najviac výjazdov zaznamenali hasiči v Bratislavskom kraji (12), najmenej v Trenčianskom a Banskobystrickom kraji (3).
V závere pracovného týždňa zasahovali hasiči až pri 84. udalostiach. Boli vyslaní k 17. požiarom, k 65. technickým zásahom, z toho k 34. dopravným nehodám a k 2. ekologickým zásahom. Najviac požiarov zaznamenali hasiči v Košickom a Prešovskom kraji (5), žiadny požiar nezaznamenali hasiči v Bratislavskom kraji. Najčastejšie zasahovali hasiči v Prešovskom kraji (19), 5 – krát zasahovali hasiči v Trenčianskom kraji.
Prvý víkendový deň museli zasahovať pri 62. udalostiach. K požiarom boli vyslaní 24 – krát, k technickým zásahom 36 – krát, z toho 23 – krát k dopravným nehodám. Pri ekologických zásahoch v nedeľu zasahovali 2 – krát. Najviac požiarov vzniklo v Nitrianskom a Žilinskom kraji (5), 1 požiar vznikol v Trnavskom, Trenčianskom a Košickom kraji. Najčastejšie zasahovali hasiči v Žilinskom kraji (12 – krát), najmenej v Košickom kraji (3 – krát).
Posledný deň v týždni a zároveň posledný januárový deň sa situácia upokojila. Vzniklo 43. udalostí, pri ktorých museli zasahovať hasiči. Pri požiaroch museli hasiči zasahovať 11 – krát, pri technických zásahoch 17 – krát, pri dopravných nehodách 12 – krát a pri ekologických zásahoch 3 – krát. Najčastejšie horelo v Žilinskom kraji (5), žiadny požiar nezaznamenali v Bratislavskom, Trnavskom, Trenčianskom a Košickom kraji. Najčastejšie zasahovali hasiči v Žilinskom kraji (11), iba jeden výjazd zaznamenali hasiči v Trenčianskom kraji.

Foto: SITA

Komentáre

comments

Pozrite aj

HaZZ má nového prezidenta !

NOVÉ VEDENIE JE ZÁRUKOU NOVEJ ENERGIE. Nové vedenie, ktoré od dnešného dňa prevzal skúsený záchranár …

X