Prehľad výjazdov príslušníkov Hasičského a záchranného zboru v dňoch 8. – 11. apríla 2016

V piatok 8. apríla 2016 zasahovali hasiči na Slovensku 71 – krát, z toho pri 21. požiaroch, 19. technických zásahoch, 30. dopravných nehodách a 1. ekologickom zásahu. Najčastejšie horelo v Banskobystrickom kraji (5-krát), 1 požiar zaznamenali hasiči v Trenčianskom a Žilinskom kraji. Najviac výjazdov vykonali hasiči v Prešovskom kraji (13), najmenej v Bratislavskom kraji (4).
Prvý víkendový deň sa na Slovensku stalo 47. Udalostí, pri ktorých museli zasahovať hasiči. Horelo 13 – krát, stalo sa 14 technických udalostí, 19 dopravných nehôd a 1 ekologická udalosť. Najviac požiarov zaznamenali hasiči v Prešovskom a Košickom kraji (4), ani raz nehorelo v Trnavskom, Banskobystrickom a Žilinskom kraji. 11 výjazdov zaznamenali hasiči v Prešovskom kraji, iba 2 v Trnavskom kraji.
V nedeľu bola situácia podobná ako deň predtým. Hasiči boli vyslaní k 43. udalostiam, z toho k 18. požiarom, 13. technickým zásahom, 11. dopravným nehodám a 1. ekologickému zásahu. Najčastejšie horelo v Bratislavskom kraji (4 – krát), 1 požiar zaznamenali hasiči v Trenčianskom a Banskobystrickom kraji. Najviac výjazdov uskutočnili hasiči v Nitrianskom kraji (9), najmenej v Trenčianskom a Žilinskom kraji (3).
Prvý pracovný deň zaznamenali hasiči 59. Výjazdov. Zasahovali pri 27. požiaroch, 15. technických zásahoch, 15. dopravných nehodách a 2. ekologických zásahoch. Najčastejšie horelo v Košickom kraji (6 – krát), žiadny požiar nezaznamenali hasiči v Banskobystrickom kraji. Najviac výjazdov absolvovali hasiči v Trnavskom kraji (11), najmenej v Trenčianskom a Banskobystrickom kraji (2).