Prehľad výjazdov príslušníkov Hasičského a záchranného zboru v dňoch 9. – 11. februára 2016

V utorok 9. februára boli slovenskí hasiči vyslaní k 102. zásahom. Horelo 26 – krát, hasiči museli zasahovať pri 74. technických zásahoch, z toho pri 15. dopravných nehodách. Pri ekologických zásahoch zasahovali 2 – krát. Sedem požiarov bolo zaznamenaných v Trenčianskom kraji, 1 požiar zaznamenali hasiči v Bratislavskom, Nitrianskom, Banskobystrickom a Košickom kraji. K najväčšiemu počtu výjazdov boli vyslaní hasiči v Žilinskom kraji (29), v Košickom kraji zasahovali len 5 – krát.
Nasledujúci deň hasičov potrápilo silné sneženie na väčšine územia Slovenska. Priveľa snehu spôsobilo množstvo výjazdov k popadaným stromom, zlomeným konárom a dopravným nehodám. Hasiči museli zasahovať pri 207. udalostiach, z toho pri 158. technických zásahoch, 34. dopravných nehodách, 12. požiaroch a 3. ekologických zásahoch. Najčastejšie zasahovali hasiči v Žilinskom kraji (68 – krát), najmenej v Trnavskom kraji (6). Najviac technických výjazdov zaznamenali v Žilinskom kraji (67), najmenej v Trnavskom kraji (5).
Vo štvrtok boli hasiči vyslaní k 86. zásahom. Horelo 10 – krát, hasiči boli vyslaní k 18. dopravným nehodám a k 1. ekologickej udalosti. K technickým zásahom boli hasiči vyslaní 57 – krát. Najčastejšie horelo v Nitrianskom kraji (4), žiadny požiar nezaznamenali v Trnavskom a Trenčianskom kraji. Najviac zásahov zaznamenali hasiči v Žilinskom kraji (23), iba dva zásahy v Trnavskom kraji.

The following two tabs change content below.

Komentáre

comments

Pozrite aj

Daždivé počasie súťažiacich vo Francovej Lhote neodradilo

Na 9. kole SMHL vo Francovej Lhote sa rozdávali posledné body pred ligovou prestávkou. Zasúťažiť …

X