Prehľad výjazdov príslušníkov Hasičského a záchranného zboru z pondelka 22. februára 2016

V pondelok 22. februára boli hasiči vyslaní k 58. výjazdom, ktoré si vyžadovali ich odbornú asistenciu. Najviac požiarov bolo zaznamenaných v Žilinskom a Košickom kraji (5), pri jednom museli zasahovať hasiči v Nitrianskom kraji. Pri technických výjazdoch zasahovali hasiči 21 – krát, pri dopravných nehodách 12 – krát. Boli privolaní k 1. ekologickému zásahu. Najviac výjazdov zaznamenali hasiči v Banskobystrickom kraji (14), najmenej v Trnavskom kraji (3).

Štartovacia pištoľ alebo revolver na náboje v kal. 6 mm (Short Blank) je podľa zákona expanznou zbraňou.

Dňa 2.12.2021 bola schválená v parlamente novela Zákona č. 190/2003 Z. z. (o strelných zbraniach …