Prehľad výjazdov príslušníkov Hasičského a záchranného zboru zo dňa 19. januára 2016

V utorok 19. januára 2016 zaznamenali slovenskí hasiči 48 výjazdov. 26 – krát zasahovali pri požiaroch, 21 – krát pri technických zásahoch, z toho 12 – krát pri dopravných nehodách. Boli vyslaní k 1. ekologickému zásahu.
Najviac požiarov zaznamenali hasiči v Bratislavskom a Banskobystrickom kraji (5), vôbec nehorelo v Trenčianskom kraji. Pri zásahoch zasahovali najčastejšie hasiči z Bratislavského kraja (8), iba 2 výjazdy zaznamenali hasiči v Trnavskom kraji.

Štartovacia pištoľ alebo revolver na náboje v kal. 6 mm (Short Blank) je podľa zákona expanznou zbraňou.

Dňa 2.12.2021 bola schválená v parlamente novela Zákona č. 190/2003 Z. z. (o strelných zbraniach …