Prehľad výjazdov príslušníkov Hasičského a záchranného zboru zo dňa 6. januára 2016

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Slovenskí hasiči boli na Troch kráľov vyslaní celkom k 56. výjazdom. Pri požiaroch zasahovali 29 – krát, boli vyslaní k 25. technickým zásahom – z toho k 13. dopravným nehodám. Pri ekologických zásahoch zasahovali 2 – krát. Najviac výjazdov uskutočnili hasiči v Banskobystrickom kraji (12), najmenej v Trenčianskom kraji (4).
Pri požiaroch zasahovali najčastejšie hasiči v Banskobystrickom (7), najmenej v Prešovskom kraji (1).

Štartovacia pištoľ alebo revolver na náboje v kal. 6 mm (Short Blank) je podľa zákona expanznou zbraňou.

Dňa 2.12.2021 bola schválená v parlamente novela Zákona č. 190/2003 Z. z. (o strelných zbraniach …