Prehľad výjazdov príslušníkov HaZZ v 43. týždni

Začiatkom 43. týždňa zaznamenali hasiči 55 výjazdov, pri ktorých museli zasahovať. Boli vyslaní k 9 požiarom, 22 technickým zásahom, 22 dopravným nehodám a 2 ekologickým zásahom. V pondelok bolo najviac výjazdov zaznamenaných v Prešovskom (11), najmenej v Bratislavskom kraji (2).
V utorok počet výjazdov stúpol na 68. Pri požiaroch hasiči zasahovali 17 – krát, pri technických zásahoch 23 – krát, pri dopravných nehodách 28 – krát, pri ekologických udalostiach nezasahovali. 6 výjazdov k požiarom zaznamenali hasiči v Bratislavskom kraji, ani jeden v Trnavskom, Nitrianskom a Prešovskom kraji. V utorok najčastejšie zasahovali hasiči v Bratislavskom a Trnavskom kraji (10 – krát), v Nitrianskom kraji zaznamenali hasiči len 5 výjazdov.
Stred pracovného týždňa priniesol slovenským hasičom 45 zásahov. Horelo 16 – krát, zasahovalo sa pri 17 technických udalostiach, 10 dopravných nehodách a 2 ekologických zásahoch. Najviac požiarov bolo zaznamenaných v Bratislavskom kraji (4), ani raz nehorelo v Žilinskom kraji. V stredu 26. októbra 2016 najčastejšie zasahovali hasiči v Žilinskom a Prešovskom kraji (9 – krát), najmenej v Trenčianskom a Košickom kraji (2 – krát).
Vo štvrtok 27. októbra 2016 zasahovali hasiči pri 80 udalostiach, z toho pri 24 požiaroch, 23 technických zásahoch, 31 dopravných nehodách a 2 ekologických výjazdoch. Najviac technických zásahov a dopravných nehôd zaznamenali hasiči v Žilinskom, Prešovskom a Košickom kraji (9), najmenej v Bratislavskom kraji (3). Vo štvrtok zasahovali pri výjazdoch rôzneho typu najčastejšie hasiči v Trnavskom a Košickom kraji (16), najmenej hasiči v Bratislavskom kraji (5).
Posledný pracovný deň minulého týždňa si vyžiadal 64 výjazdov slovenských hasičov. Vzniklo 21 požiarov, 18 technických zásahov, 23 dopravných nehôd a 2 ekologické udalosti. V piatok museli najčastejšie zasahovať hasiči v Nitrianskom, Prešovskom a Košickom kraji (11 – krát), k najnižšiemu počtu výjazdov boli vyslaní hasiči v Trenčianskom kraji (3).
V sobotu 29. októbra 2016 vzniklo na Slovensku 67 udalostí, pri ktorých museli zasahovať hasiči. Horelo 24 – krát, hasiči zasahovali pri 18 technických výjazdoch a 25 dopravných nehodách. Najviac požiarov bolo zaznamenaných v Bratislavskom, Trenčianskom a Nitrianskom kraji (5), v Trnavskom kraji nehorelo vôbec. V sobotu sa najčastejšie zasahovalo v Trenčianskom (12 – krát), najmenej v Žilinskom kraji (4 – krát).
Posledný deň boli hasiči vyslaní k 59 udalostiam, z toho k 16 požiarom, 19 technickým zásahom, 21 dopravným nehodám a 3 ekologickým výjazdom. Technické výjazdy a dopravné nehody najviac potrápili hasičov v Prešovskom kraji, kde zasahovali až 12 – krát. V nedeľu najčastejšie zasahovali hasiči v Prešovskom (13 – krát), najmenej v Žilinskom kraji (2 – krát).