Prehľad výjazdov príslušníkov HaZZ v dňoch 20. – 26. mája 2016

V piatok 20. mája 2016 boli slovenskí hasiči vyslaní k 69 udalostiam. Zasahovali pri 18 požiaroch, 30 technických zásahoch, 18 dopravných nehodách a 3 ekologických udalostiach. Najviac technických udalostí zaznamenali hasiči v Nitrianskom a Prešovskom kraji (10), v jednom prípade museli zasahovať v Trenčianskom kraji. Najčastejšie boli k výjazdom vyslaní hasiči v Prešovskom kraji (13), najmenej v Trenčianskom kraji.
Prvý víkendový deň zasahovali hasiči pri 73 udalostiach, z toho pri 28 požiaroch, 23 technických zásahoch, 20 dopravných nehodách a 2 ekologických udalostiach. Najviac požiarov zaznamenali hasiči v Košickom kraji, kde horelo až 7 – krát, najmenej v Trnavskom a Trenčianskom kraji, kde horelo 2 – krát. Najčastejšie zasahovali hasiči v Košickom kraji (12 – krát), najmenej v Trenčianskom kraji (5 – krát).
V nedeľu mali hasiči viac práce ako deň predtým – museli zasahovať až pri 87 udalostiach. Zasahovali pri 34 požiaroch, 37 technických výjazdoch, 13 dopravných nehodách a 3 ekologických výjazdoch. Najčastejšie horelo v Košickom kraji (7 – krát), najmenej v Trnavskom a Banskobystrickom kraji (2 – krát). V nedeľu zasahovali pri výjazdoch na Slovensku najčastejšie hasiči v Prešovskom kraji (17 – krát), najmenej v Trenčianskom kraji (4 – krát).
Začiatok týždňa so sebou priniesol ďalší nárast výjazdov – hasiči museli zasahovať pri 98 udalostiach. Pri požiaroch 28 – krát, pri technických udalostiach 41 – krát, pri dopravných nehodách 24 – krát, pri ekologických zásahoch 5 – krát. Zo 41 technických udalostí zaznamenali najviac hasiči v Banskobystrickom kraji (až 11 prípadov). Pondelok najviac potrápil hasičov v Nitrianskom kraji – zasahovali 15 – krát, najmenej výjazdov zaznamenali hasiči v Trenčianskom kraji (9).
V utorok 24. mája 2016 zaznamenali hasiči 90 výjazdov. K požiarom boli vyslaní 18 – krát, k technickým udalostiam 35 – krát, k dopravným nehodách 35 – krát a k ekologickým zásahom 2 – krát. 14 technických zásahov zaznamenali v Košickom kraji, pri dopravných nehodách zasahovali najčastejšie v Banskobystrickom kraji (9 – krát). Až 20 výjazdov zaznamenali v utorok hasiči v Košickom kraji, 4 v Trnavskom kraji.
V strede týždňa počet výjazdov hasičov poklesol – zasahovali 71 – krát, z toho pri 22 požiaroch, 18 technických udalostiach, 26 dopravných nehodách a 5 ekologických zásahoch. Najviac požiarov bolo zaznamenaných v Žilinskom kraji (5), 1 – krát horelo v Bratislavskom kraji. Najčastejšie zasahovali príslušníci v Banskobystrickom a Košickom kraji (12 – krát), najmenej v Trnavskom kraji (6 – krát).
Vo štvrtok boli hasiči vyslaní k 73 zásahom. Pri požiaroch pomáhali 28 – krát, pri technických zásahoch 23 – krát, pri dopravných nehodách 20 – krát a pri ekologických udalostiach 2 – krát. Požiare najviac potrápili hasičov v Žilinskom kraji, kde horelo 7 – krát, naopak najmenej požiarov zaznamenali v Trenčianskom a Nitrianskom kraji (1). Vo štvrtok pri udalostiach rôzneho typu najčastejšie zasahovali hasiči v Žilinskom kraji (15 – krát), najmenej zasahovali hasiči v Trenčianskom kraji (2 – krát).