Previerkové cvičenie hasičov

V nedeľu 14. februára 2016 veliteľ DHZM Jelšava vyhlásil previerkové cvičenie pre miestnych dobrovoľných hasičov.

Previerkové cvičenie bolo vykonané v 8 poschodovom bytovom dome na Armádnej ulici, kde bol simulovaný požiar v byte na 8. poschodí. Jednotka Bola povolaná SMS systémom.

Jednotka DHZM Jelšava vykonala prvotný výjazd na CAS 15 IVECO DAILY v počte 1+5. Po príchode na miesto udalosti bolo zistené, že na 8 poschodí v byte vznikol požiar, bol zadymený celý bytový dom a našlo sa niekoľko zranených. Preto na pomoc bola povolaná posila na CAS 25 ŠKODA RTHP v počte 1+3. Bolo vytiahnuté útočné vedenie, zriadilo sa hniezdo záchrany a za použitia ADP sa začali hasebné práce a vynášanie ranených. Časom sa zistilo, že sily a prostriedky nie sú postačujúce, tak sa povolali ďalšie sily  na CAS 32 TATRA 815 v počte 1+1.

Do hniezda záchrany bolo vynesených 5 dospelých osôb a jedno dieťa, kde im bola poskytnú prvá predlekárska pomoc.

 

Gabriela Jakubecová

 

Komentáre

comments

Pozrite aj

HaZZ má nového prezidenta !

NOVÉ VEDENIE JE ZÁRUKOU NOVEJ ENERGIE. Nové vedenie, ktoré od dnešného dňa prevzal skúsený záchranár …

X