Pri Hranovnickom plese požiar lokalizovali, nešíri sa ďalej

Požiar lesa v lokalite zvanej Hranovnické pleso nad obcou Hranovnica v okrese Poprad sa už podarilo hasičom lokalizovať a ďalej sa nešíri. Pre TASR to potvrdil operačný dôstojník Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Poprade s tým, že na mieste v súčasnosti prebiehajú hasiace práce.

„Stále je tam asi 20 hasičov zo staníc v Poprade, Vysokých Tatrách, Mengusovciach a Kežmarku, neviem však povedať, či sa im do večera podarí oheň úplne zlikvidovať,“ uviedol operačný dôstojník.

S hasením požiaru pomáhal aj vrtuľník Ozbrojených síl SR s bambi vakom, ten však svoju prácu okolo obeda skončil. Oheň sa začal šíriť v utorok (1.9.) v dopoludňajších hodinách, na mieste aj dnes zasahovalo viac ako 40 príslušníkov HaZZ so 17 kusmi hasičskej techniky z uvedených hasičských staníc a zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom.

Pomáhali im tiež dobrovoľní hasiči z obcí Hranovnica a Vernár. Prácu hasičom komplikoval najmä ťažko dostupný terén a silný vietor. Okolnosti a príčiny vzniku požiaru, ktorý zasiahol približne dva hektáre lesného borovicového porastu, zatiaľ nie sú známe.

Komentáre

comments

Pozrite aj

Pri požiari dodávky zasahovali členovia DHZO Veľké Ludince

Dnes pred piatou hodinou ráno boli hasiči vyslaní k požiaru dodávky v obci Veľké Ludince, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

X