Príprava reprezentantov Slovenskej republiky na Majstrovstvá sveta v hasičskom športe sa už začala

Vo Výcvikovom centre HaZZ Lešť a v Centre výcviku Lešť sa v týchto dňoch koná 1. sústredený výcvik našich reprezentantov v hasičskom športe. Tí zabojujú o najcennejšie kovy na Majstrovstvách sveta v hasičskom športe, ktoré sa historicky prvýkrát uskutočnia na Slovensku v septembri tohto roka. Všetci športovci absolvujú špeciálnu, funkčnú diagnostiku, ktorá overí odozvu našich športovcov na nadmernú fyzickú záťaž. Táto diagnostika sleduje zmeny funkčných rezerv organizmu počas fyzickej záťaže. Tréningový proces je zameraný na silovú a rýchlostnú prípravu s dôrazom na kĺbovú pohyblivosť. Sústredenie končí štvrtkovým doobedným tréningom.

REPREZENTAČNÝ VÝBER SLOVENSKEJ REPUBLIKY V HASIČSKOM ŠPORTE NA ROK 2018:

Ing. Jozef Pazera – OR HaZZ v Kežmarku

Ing. Zoltán Drága – OR HaZZ v Košiciach