Protipovodňovú techniku dostalo 189 miest a obcí v Prešovskom kraji

V dňoch 07. a 08. júna 2018 sa uskutočnilo odovzdávanie protipovodňovej techniky mestám a obciam v Prešovskom kraji. Celkom bolo odovzdaných 189 protipovodňových vozíkov, ktoré slúžia na účinnejšie bojovanie s povodňami. Vo štvrtok, 07. júna 2018, sa odovzdávanie uskutočnilo v Prešove, kde bolo odovzdaných 146 vozíkov pre mestá a obce z okresov Prešov, Bardejov, Sabinov, Poprad, Kežmarok, Levoča a Stará Ľubovňa. Nasledujúci deň, v piatok 08. júna 2018, sa druhá časť odovzdávania konala na Záchrannej brigáde HaZZ v Humennom. Tu si ďalších 43 protipovodňových vozíkov prebrali zástupcovia miest a obcí z okresov Snina, Humenné, Medzilaborce a Stropkov. Odovzdávania sa zúčastnil prezident Hasičského a záchranného zboru Alexander Nejedlý, ministerka vnútra Slovenskej republiky Denisa Saková, štátny tajomník MV SR Rudolf Urbanovič, štátny tajomník Ministerstva obrany Marián Saloň a generálny sekretár Dobrovoľnej požiarnej ochrany SR Vendelín Horváth ako aj ďalší zástupcovia Hasičského a záchranného zboru a Dobrovoľnej požiarnej ochrany SR. Balíky protipovodňovej techniky určené na zásahy dobrovoľných hasičov obsahujú niekoľko druhov čerpadiel, generátor elektriny, prenosné osvetlenie a tiež protipovodňové bariéry. Prívesné vozíky pomôžu skrátiť reakčnú dobu na mimoriadnu udalosť a prispejú tak k znižovaniu rozsahu škôd spôsobených povodňami.

Foto: MV SR

Ďurďovský výstrek 2023, finále SMHL