„Rescue Forum 112“ pokračuje aj počas dnešného dňa

Vo štvrtok sa v Nitre začal 8. ročník medzinárodného kongresu Rescue Forum 112. Jeho hlavnou témou je komunikácia záchranných zložiek pred zásahom a počas zásahu. Počas včerajších prednášok zástupcovia záchranných zložiek diskutovali na viaceré témy súvisiace s komunikáciou záchranných zložiek, technickou podporou tiesňovej linky, pravidelnom vzdelávaní a odbornej príprave operátorov.
Dnešný program na medzinárodnom kongrese ponúkne poslucháčom prednášky, ktoré budú hodnotiť postupy pri dvoch komplikovaných zásahoch z roku 2015. V prvom prípade budú diskutujúci hodnotiť manažment zásahu pri podozrení na vysoko virulentnú nákazu, ktorá sa odohrala v Žilinskom kraji. Druhá prednáška je venovaná hodnoteniu zásahu z dňa 20. augusta 2015, kedy záchranné zložky zasahovali pri páde dvoch lietadiel pri obci Červený Kameň.

Komentáre

comments

Pozrite aj

Kategorizácia DHZO na rok 2023

Zverejnenie kategorizácie dobrovoľných hasičských zborov obcí na rok 2023 v rámci Celoplošného rozmiestnenia síl a …

X