Silné búrky si už vyžiadali viac ako 200 výjazdov hasičov

Búrková činnosť, ktorá dnes zasiahla najmä západ Slovenska, si už vyžiadala viac ako dve stovky výjazdov príslušníkov Hasičského a záchranného zboru a dobrovoľných hasičov. Medzi najviac postihnuté okresy patrí Komárno, Štúrovo, Senica, Skalica, Pezinok, Malacky, Senec, Trnava, Galanta a i. Najhoršia situácia je v Komárne, kde majú hasiči aj v tejto chvíli nahlásených až 100 zatopených miest. V Bratislavskom kraji hasiči zasahujú na približne 30 miestach a v Trnavskom kraji na takmer 20. Technickú pomoc poskytujú hasiči najmä pri odčerpávaní vody zo zatopených priestorov, odstraňujú popadané stromy nielen z cestných komunikácií, ale aj z elektrických vedení a zaparkovaných vozidiel. V niekoľkých prípadoch vznikli požiare, ktoré pravdepodobne zapríčinili blesky.

Foto: ilustračné

Komentáre

comments

Pozrite aj

SUPERPOHÁR 2023 | LIVE

Komentáre comments

X